Patronka biblioteki uhonorowana

Autor: |

Od wczoraj, w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę dedykowaną jej patronce, Annie Kamieńskiej. Ekspozycję przygotowano z okazji 100-lecia urodzin pisarki, a także 65-lecia istnienia instytucji.

– Anna Kamieńska była bardzo mocno związana ze Świdnikiem. Często gościła u mieszkających tu kuzynów oraz dziadka. Powracała do tych miejsc we wspomnieniach oraz w twórczości. Od 1995 roku mamy zaszczyt pielęgnować pamięć o niej jako naszej patronki – mówi Joanna Makuszewska, instruktor MPBP.

Wystawę przygotowali pracownicy Oddziału dla Dorosłych. Składa się z 9 rollupów poświęconych autorce. Każdy z nich opowiada o innym etapie jej życia. Od wczesnego dzieciństwa, przez rodzinę, aż po lata twórczości, działalność literacką i przyjaciół. Ekspozycję można oglądać do końca stycznia 2021 roku. Potem, dzięki mobilnej formie, pokazywana będzie w bibliotekach na terenie powiatu świdnickiego.

– To pierwsza wystawa przygotowana przez nas w tej formule. Selekcja treści była bardzo trudna. Jest to tylko ułamek osiągnięć Anny Kamieńskiej i symbol tego co działo się w jej życiu. Zależało nam na tym, aby jeden z rollupów wykorzystywać również przy innych okazjach, dlatego znalazł się na nim portret poetki namalowany przez Bogusława Lewickiego – dodaje J. Makuszewska.

Zainteresowanych dziełami Anny Kamieńskiej zapraszamy do biblioteki, gdzie jej twórczość dostępna jest dla czytelników.

Last modified: 18 grudnia 2020