Pasowanie w „Siódemce”

Autor: |

– My maluchy przyrzekamy: słuchać pani tak jak mamy, z talerzyków wszystko zjadać, nie grymasić i nie gadać, o zabawki dbać, nie psocić i na miejsca je odnosić. Do Przedszkola chodzić chętnie i uśmiechać się najpiękniej – przyrzeczenie o takiej treści złożyły trzylatki w Przedszkolu nr 7 im. Marii Kownackiej. Po czym nastąpiło pasowanie na przedszkolaka. Dokonała tego, wielką kolorową kredką, Ewa Marchlewska, dyrektor placówki:

– To szczególne wydarzenie w życiu małego człowieka . Po raz pierwszy występuje on przez liczną widownią – rodzicami i zaproszonymi gośćmi, którymi w tym roku byli: Artur Soboń, sekretarz miasta i radny sejmiku wojewódzkiego oraz Łukasz Reszka, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych Urzędu Miasta.

Panowie przynieśli ze sobą prezenty – chusty dla maluchów, z logo przedszkola, które bardzo przydadzą się podczas wycieczek. Natomiast w imieniu burmistrza Waldemara Jaksona wręczyli specjalne dyplomy.

Podczas uroczystości dzieci pokazały się z jak najlepszej strony. Przy niewielkiej pomocy rodziców i swoich pań, prezentowały pierwsze nabyte w przedszkolu umiejętności – śpiewały, tańczyły, recytowały wierszyki.

d

Last modified: 2 czerwca 2020

Zmień język »