Parking czy zielona trawka?

Autor: |

Na podobne pytanie już niedługo odpowiedzą mieszkańcy bloków przy ul. Głowackiego i Kościuszki. Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się ogłosić referendum, by rozstrzygnąć ten spór.

Jedni bowiem chcą przed blokiem parkingu, drudzy, więcej zieleni. Do tej pory, kierowcy mieszkający w tej okolicy parkowali na przyblokowych placach zabaw. Część z nich została już zlikwidowana, inne też niebawem znikną. Właściciele aut chcą więc, aby niektóre zamieniono na parkingi. To z kolei nie podoba się lokatorom, domagającym się trawników.

– Chciałbym, aby w tej sprawie udało się wypracować kompromis – mówi Ryszard Ciężki z ul. Głowackiego 5. – Żyjemy w mieście, w określonej społeczności. Trzeba wziąć pod uwagę zdanie każdej ze stron. Jestem osobą niepełnosprawną, zależy mi na tym, żeby parkować jak najbliżej domu. Rozumiem też tych, którzy chcą mieć przed blokiem piękną trawkę. Z każdej sytuacjizajest wyjście. Można przeznaczyć połowę miejsca na parkingi a połowę na teren zielony. O tym nie chce słyszeć druga strona sporu.

– Plac przed blokiem, to nie miejsce na parkowanie auta – irytuje się jedna z lokatorek. – Po to buduje się parkingi, żeby tam zostawiać swoje pojazdy. Przez lata znosiliśmy uciążliwości związane z parkującymi przed blokiem samochodami. Chcemy wreszcie spokoju. Wyjście z sytuacji znalazła Spółdzielnia Mieszkaniowa. W ręce lokatorów zainteresowanych bloków oddała decyzję odnośnie zagospodarowania terenu po placach zabaw.

– Przeprowadzimy w tej sprawie referendum – deklaruje Grzegorz Stefaniak, kierownik administracji nr 2 w SM Świdnik. – Mieszkańcy ul. Głowackiego 5, 7 i 9 oraz Kościuszki 7 i 9 zdecydują, czy chcą parking, czy trawnik.

Last modified: 2 lipca 2020