Park na finiszu (foto)

Autor: |

Na terenie zielonym w sąsiedztwie basenów trwają już ostatnie prace. Świdniczanie z zaciekawieniem spoglądają na powstający park. Za dwa miesiące sami przetestują nowe atrakcje.

– Rzeczowo inwestycja jest już niemal na finiszu. Trwają ostatnie prace przy tężni solankowej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Po ich zakończeniu odbędą się odbiory wszystkich wykonanych elementów.

W następnej kolejności zostanie złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu. Na razie świdniczanie z zaciekawieniem oglądają park przez ogrodzenie. Władze ratusza zakładają, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy będą mogli już z niego korzystać. Warto podkreślić, że najnowszy teren rekreacyjny będzie oferował mieszkańcom wiele atrakcji, również takich, których dotąd w Świdniku nie było.

– Zależało nam, żeby nowe miejsce było ciekawe dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Uzupełni też ofertę obiektów sportowych, zlokalizowanych po sąsiedzku – tłumaczy M. Dmowski.

Teren zielony znajduje się w otoczeniu drzew, w klinie między al. Lotników Polskich i ul. Strażacką. Z jednej strony graniczy z kortami tenisowymi, z drugiej z kompleksem basenów i zewnętrznymi boiskami.

Budowa parku odbywa się w ramach projektu „Zielony LOF” i jest dofinansowana z funduszy unijnych. Po jej zakończeniu, świdniczanie będą mogli wypocząć przy pierwszej w mieście tężni solankowej. Ale to dopiero początek atrakcji. Między drzewami został zamontowany, również pierwszy w mieście, park linowy. Na pniach umiejscowiono drewniane podesty i kładki, którymi będzie można przedostawać się między drzewami.

Powstał też budynek toalety, zamontowano elementy siłowni zewnętrznej. W parku umiejscowiono również naturalny plac zabaw dla dzieci, miejsce do urządzenia pikniku, ściankę do wspinaczki, alejki spacerowe. Odwiedzający zielony zakątek będą mogli skorzystać ze zdrojów z wodą pitną.

Ciekawostką dla świdniczan w każdym wieku będzie ogródek botaniczny z gatunkami rzadkich i chronionych roślin. Całości dopełnia klimatyczne oświetlenie oraz ławeczki. Wykonawcą zielonego zakątka jest firma Apis Polska. Budowę wyceniono na ponad 3,7 mln zł.

Last modified: 24 marca 2021