Park Avia rekrutuje

Autor: |

Do obsługi nowych obiektów potrzeba będzie około 20 osób. Dziś Miejski Klub Sportowy Avia rozpoczął poszukiwania kasjerów oraz pracowników podbasenia. Ratownicy i ekipa sprzątająca zostaną wyłonieni w formie przetargu.

Do uruchomienia kompleksu zostało nieco ponad dwa miesiące. Prace wykończeniowe są już na finiszu. Rozpoczęły się także odbiory poszczególnych elementów, badania próbek wody oraz wizyty w Parku Avia przedstawicieli federacji sportowych.

Firma Warbud, budująca baseny, ma czas do końca lutego na zamknięcie całego etapu inwestycyjnego. Otwarcie obiektu zostało wyznaczone na 1 kwietnia. Ostatni miesiąc upłynie na uzyskiwaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń oraz na dopinaniu ostatnich szczegółów organizacyjnych.

Już wiadomo, że nowymi obiektami będzie zarządzać Miejski Klub Sportowy Avia, który obecnie trzyma pieczę nad stadionem i kortami tenisowymi. Spółka powstała pod koniec 2016 roku i jej celem było prowadzenie sekcji siatkarskiej i piłkarskiej, ale również zarządzanie ówczesną i przyszłą infrastrukturą sportową. Formalnie miejska spółka przejmie baseny po zakończeniu ich budowy. Nie czekając na tę chwilę rozpoczęła już przygotowania.

– Łatwiej i taniej przekazać zarząd nad nowym obiektem istniejącej spółce, która ma już doświadczenie. Tym bardziej, że zależy nam na czasie. Chcemy, żeby w chwili zakończenia budowy, MKS był od razu gotowy do przejęcia Parku Avia, miał pełną strukturę, pracowników oraz przemyślaną formułę zarządzania. Zależy nam, żeby prowadził obiekty nie tylko dobrze, ale również efektywnie – tłumaczyła Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Od dzisiaj spółka rozpoczęła rekrutację pracowników do Parku Avia.

– Poszukujemy 6 kasjerów i tyle samo osób, które zajmą się techniczną obsługą podbasenia – wyjaśnia Radosław Szczerba, prezes MKS Avia.

Ogłoszenia z wymaganiami wobec nowych pracowników można znaleźć na stronie www.avia-swidnik.pl oraz w załącznikach poniżej.

– Osoby zainteresowane mogą przesyłać do nas CV w formie mailowej na adres rekrutacja@avia-swidnik.pl lub dostarczyć je osobiście do siedziby MKS przy ul. Sportowej 2 – mówi R. Szczerba.

W Parku Avia będą również pracować, między innymi ratownicy, oraz ekipa sprzątająca. Wykonywanie tych zadań zostanie zlecone podmiotom zewnętrznym.

– Na te usługi będzie ogłoszony przetarg – dodaje prezes MKS Avia.

– Nie oznacza to jednak, że wybrane firmy nie będą szukać tych pracowników w Świdniku. Na pewno będziemy przekazywać dalsze informację o naborze i pomagać w znalezieniu odpowiednich osób – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Ostatni do wzięcia

W listopadzie, miejskim urzędnikom udało się rozstrzygnąć przetarg na wynajem dwóch lokali komercyjnych na terenie hali basenowej. W największym zostanie otwarta restauracja, w najmniejszym punkt handlowy. Nie było za to chętnego na średnie pomieszczenie o powierzchni blisko 100 mkw.

Przedstawiciele ratusza od razu zapowiadali, że jeszcze raz poszukają najemcy na ten lokal. Właśnie ogłosili drugi przetarg. Zainteresowani muszą do końca stycznia wpłacić wadium w kwocie 380 zł. Licytacja została zaplanowana na 5 lutego.

Kasjer – sprzedawca
Pracownik obsługi technicznej

Last modified: 11 maja 2020