Tik-Tak odwiedził „Czwórkę”

Autor: |

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4  spotkali się z Andrzejem Markiem Grabowskim, twórcą programów telewizyjnych dla dzieci i autorem wielu książek.

Grudniowy dzień stał się dla dzieci magiczną podróżą w świat literatury. Z inicjatywy Anny Lal, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, a we współpracy z całym zespołem nauczycieli klas 1-3, do szkoły przybył Andrzej Marek Grabowski, który znany jest również jako twórca dziecięcych programów telewizyjnych, m.in. Profesor Ciekawski i Kulfon, Pan Tik – Tak, Budzik, Zając Poziomka. Uczniowie przynieśli ze sobą książki autora, by znalazł się w nich autograf ze specjalną dedykacją.

Dzieci, znające już z lekcji utwory bohatera spotkania, bardzo szybko znalazły wspólny język z wyjątkowym gościem.  Dla najmłodszych czytelników, uczniów klas 1-3, było to niezapomniane przeżycie zarówno.

– Jestem w miejscu, które żal opuszczać – to tylko niektóre z miłych słów, które wypowiedział po całodniowej wizycie w świdnickiej szkole na Adampolu, Andrzej Marek Grabowski.

Last modified: 2 czerwca 2020