Pamiętali o Dniu Chorego

Autor: |

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili dziś około 60 osób starszych i chorych. Robią tak prawie od 20 lat pamiętając o przypadającym 11 lutego, ogłoszonym przez papieża Jana Pawła II, Dniu Chorego. Młodzi współpracują przy realizacji tej inicjatywy z Komitetem Pomocy SOS Solidarność.

– Pandemia ograniczyła możliwość organizowania podobnych akcji, jednak udało się przygotować drobne upominki, kwiaty i listy z życzeniami od burmistrza Waldemara Jaksona, które młodzież zaniosła seniorom. Właśnie wśród ludzi starszych, nierzadko samotnych jest najwięcej osób schorowanych, nie mających nawet możliwości opuszczenia mieszkania. Bardzo cieszą się z każdej twarzy, którą zobaczą, są zadowoleni, że ktoś o nich pamięta. Przed pandemią wolontariusze wstępowali do mieszkań, dawali się poczęstować herbatą czy ciastkiem. Obecnie musimy zachować większą ostrożność, co trochę wpływa na klimat odwiedzin. Mam jednak nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy – mówi Kazimierz Czapla, wiceprezes Komitetu.

– Akcję organizuje od kilkunastu lat, Komitet Pomocy SOS Solidarność, działając pod patronatem Pana Burmistrza który wspiera ją również finansowo. Pomocy materialnej udziela także Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek. Od początku nawiązaliśmy współpracę z Komitetem, trwającą do dzisiaj. Nigdy nie brakuje młodych ludzi chcących wesprzeć osoby chore i dodać im otuchy. W poprzednich latach wolontariuszy było więcej, dzisiaj jednak, że względu na ograniczony charakter akcji, zaangażowało się 10 uczniów – dodaje Katarzyna Radek, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 3.

Last modified: 11 lutego 2022

Zmień język »
Skip to content