Paczki trafią do hospicjum

Autor: |

fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1

Mają ogromne serca oraz chęci, by zmieniać świat i pomagać tym, których doświadcza los. Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 po raz kolejny zaangażowała się w akcję charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących. W jej ramach wsparła Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

– W tym roku dołączyły do nas dzieci z Zespołu Przedszkoli nr 2. Cieszymy się, że tak chętnie wsparły zbiórkę – mówi Monika Szymaniak, wicedyrektor ZSO nr 1.

W ramach inicjatywy „Paczuszka dla maluszka” placówki zbierały artykuły higieniczne oraz kosmetyki dla maluchów i ich mam. Wśród przekazanych produktów znalazły się, między innymi: pieluchy, mydło, kremy, szampony, pasty do zębów, szczoteczki i żele. W paczkach nie zabrakło również maskotek, kocyków, śliniaków, butelek do mleka, ale też żywności, na przykład zupek w słoiczkach czy ryżu. Łącznie do hospicjum trafiło 66 rodzajów produktów.

– To kolejny raz, kiedy bierzemy udział w akcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej tegorocznej odsłony. Pomimo pandemii, zamknięcia i zdalnego nauczania, odzew uczniów i ich rodziców był naprawdę bardzo duży. Zebraliśmy więcej produktów niż w ubiegłym roku. Widać, że wszyscy mieli w sobie chęć niesienia pomocy. Jestem dumna z naszej społeczności. Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom za udział w akcji i zaangażowanie – opowiada M. Szymaniak.  

Dary są segregowane i w najbliższym czasie trafią do lubelskiego hospicjum.

– Są zachwyceni hojnością darczyńców. Cieszą się, że mimo pandemii tak wielu ludzi otworzyło na nich swoje serca – dodaje pani Monika.

Osoby, które przekazały produkty, w ramach podziękowania mogły zabrać do domu bombki zawieszone na choinkach w ZSO nr 1 i ZP nr 2.

– W naszym zespole postawiliśmy dwie choinki, które przyozdobiliśmy około 70 bombkami. Zniknęły niemal wszystkie. Podobnie było też w przedszkolach – cieszy się M. Szymaniak.

Last modified: 31 grudnia 2020