Ostatnie dni zbiórki dla Pawła

Autor: |

Fot. Paweł “Yoshi” Pradyszczuk / Facebook

Brakuje kilku tysięcy złotych, aby spełnić marzenie Pawła Pradyszczuka. 33-latek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Świdniczanin potrzebuje nowego wózka elektrycznego, który pomoże mu w funkcjonowaniu.

Choroba mężczyzny postępuje dość szybko. Jest on zmuszony do poruszania się na wózku elektrycznym. Pojazd przejeździł sporo, około 13 lat. Stał się niewygodny i uwiera w plecy. Koszt nowego wózka to blisko 50 tysięcy złotych. Taka kwota przekracza możliwości Pawła, stąd pomysł na internetową zrzutkę.

– Trwa zbiórka, która umożliwi mi zakup nowego i lepiej przystosowanego wózka elektrycznego. Dzięki niemu będę nadal mobilny i będę miał możliwość wyjazdów krótszych i dłuższych, ale przede wszystkim, pozwoli mi nadal spotykać się z rodziną i przyjaciółmi – czytamy na Facebooku Pawła.

Przyjaciele świdniczanina wspierają go i zachęcają mieszkańców miasta do udziału w akcji. Liczy się każda złotówka.

– Każdy, kto kiedykolwiek poznał Pawła wie, że jest inteligentny, przemiły i uczynny. Dla nas jest przyjacielem pełnym optymizmu i pogody ducha. Wózek jest mu niezbędny, aby być bardziej samodzielnym i niezależnym. Yoshi spędza w domu całą jesień i zimę. Wiosna i lato to jedyny czas, kiedy choć na chwilę może być trochę normalniej. Może go poświęcić na spotkania z najbliższymi na świeżym powietrzu – mówią przyjaciele Pawła.

Zbiórka zakończy się we wtorek, 15 września. Aby wesprzeć świdniczanina i ułatwić mu funkcjonowanie, można wpłacić dowolną kwotę na stronie internetowej: www.siepomaga.pl/pawel-pradyszczuk.

Last modified: 10 września 2020