Ostatnia szansa na zagłosowanie

Autor: |

fot. archiwum

Głosowanie na projekty zaproponowane w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego powoli dobiega końca. Swoich faworytów można wskazać do jutra. Po tym czasie system głosowania zostanie wyłączony.

W tym roku na liście znalazło się 15 propozycji, które dotyczą ważnych dla mieszkańców sfer życia. Świdniczanie zaproponowali, między innymi wydarzenia sportowe, muzyczne i kulturalne, zajęcia wspierające rozwój i edukację najmłodszych, przygotowanie nowego miejsca wypoczynku, opiekę nad zwierzętami oraz całodobowy książkomat.

Osoby, które do tej pory nie skorzystały z możliwości zagłosowania, mogą to jeszcze zrobić na stronie www.swidnik.budzet-obywatelski.org lub wrzucając głos do urny w Urzędzie Miasta albo Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. System online wyłączy się jutro, o północy. Urny natomiast zostaną zabrane po zamknięciu obu placówek.

W głosowaniu mogą brać udział pełnoletni mieszkańcy. Osoby mające ukończone 13 lat także mogą zadecydować, na co zostanie przeznaczony milion złotych. W ich przypadku jednak potrzebna jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Każdy może wskazać maksymalnie 3, najciekawsze według niego, projekty. Jeśli głosujący nie oznaczy żadnej z propozycji lub wybierze więcej niż trzy, jego głos zostanie potraktowany jako nieważny. O tym, które pomysły otrzymały największe poparcie i zostaną zrealizowane w przyszłym roku, dowiemy się do 30 października.

Przypominamy listę projektów:

Świdnickie Euro’2021, Dajmy im szansę – zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i ich rodzin, Na dobry początek VI, Ogród wśród motyli, Muzyczne Wieczory u Świętej Kingi (III edycja), Mały świat IV, Na ludowo u Świętej Kingi – koncert Zespołu Mazowsze, Bibliobox 24/7 – całodobowy książkomat, Pomagajka IV, Świdnicka Noc Kultury, Piłkarska amatorska branżowa Liga Orlikowa, Oswoić kulturę – cykl koncertów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, Plenerowe Potańcówki Miejskie, Coolturalna Biblioteka – cykl wydarzeń literackich, muzycznych i filmowych, a także sterylizacja, kastracja i czipowanie psów i kotów właścicielskich.

Last modified: 20 października 2020

Zmień język »