Ostatnia szansa na skorzystanie z tężni

Autor: |

Słupki termometrów coraz częściej wskazują temperaturę bliską zeru. To znak, że zbliża się zima, a co za tym idzie, przerwa w działaniu tężni solankowej. Atrakcja znajduje się na terenie parku między al. Lotników Polskich a ul. Strażacką, który powstał w ramach projektu Zielony LOF.

Zielony zakątek został otwarty w czerwcu tego roku, a świdniczanie od razu polubili spędzać w nim czas. Ich zainteresowaniem szczególnie cieszyły się park linowy oraz tężnia solankowa, która właśnie kończy pierwszy sezon działalności.

– To był dość krótki sezon, ale widać, że mieszkańcom bardzo spodobała się tężnia. Z jej leczniczych właściwości chętnie korzystali zwłaszcza w ciepłe dni – mówi Agnieszka Nowak-Szpura – dyrektor wykonawczy Miejskiego Klubu Sportowego Avia, który zarządza terenem.

Atrakcja będzie dostępna jeszcze w najbliższy weekend. Od 29 listopada zaczyna natomiast zimową przerwę, by wrócić na wiosnę.

– Jeśli tylko dopisze pogoda, tężnia zostanie ponownie uruchomiona pod koniec marca lub na początku kwietnia – dodaje A. Nowak-Szpura.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Last modified: 25 listopada 2021