Ostatni muzyczny wieczór tego lata

Autor: |

Mieczysław Szcześniak ponownie odwiedził Świdnik. Tym razem wokalista zaśpiewał dla mieszkańców na zakończenie „Muzycznych Wieczorów u św. Kingi”.

Koncert odbył się w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1196 mieszkańców. Wcześniej parafianie gościli wokalistki Edytę Geppert oraz Stanisławę Celińską. Na zakończenie cyklu pozostawiono męski głos.

Przed rozpoczęciem koncertu mieszkańcy wysłuchali utworów zmarłych artystów – Ewy Demarczyk oraz Piotra Szczepanika.

– Te kilka słów poświęcam wielkim osobowościom polskiej piosenki artystycznej. Osobom, które od nas odeszły. Nie udało nam się ich zaprosić na muzyczne wieczory. Chciałbym w symboliczny sposób podziękować im za to, co wnieśli swoim życiem i pracą w nasz duchowy świat – mówił ks. proboszcz Zbigniew Kiszowara.

Chwilę później rozpoczął się koncert Mieczysława Szcześniaka, który jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Wraz z zespołem przeniósł na mieszkańców pozytywną energię. Podczas muzycznego spotkania usłyszeliśmy największe przeboje wokalisty, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki.

Organizatorem wydarzenia były Stowarzyszenie Św. Kingi oraz Miejski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy objęli burmistrz Waldemar Jakson oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Last modified: 30 sierpnia 2020

Zmień język »