Ośrodek się rozrośnie

Autor: |

fot. SOSW w Świdniku
Postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy, któremu zlecona zostanie rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. H. Sienkiewicza w Świdniku, dobiegła końca. W ubiegłym tygodniu komisja wybrała realizatora projektu.

Termin składania ofert na rozbudowę i modernizację SOSW upłynął 1 lutego. Przystąpiło do niego aż 7 firm, między innymi z Lublina, Rzeszowa, Świdnika i Jakubowic Końskich. Dotychczas trwały prace nad sprawdzaniem poprawności dokumentacji. W minionym tygodniu, dyrektor ośrodka poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty. Przedstawiła ją lubelska firma MEDIA-BUD. Umowa z wykonawcą najprawdopodobniej zostanie podpisania w najbliższych dniach, a budowa powinna rozpocząć się jeszcze w kwietniu.

– Od momentu wyboru wykonawcy, pozostali oferenci mają 5 dni na zgłoszenie swoich zastrzeżeń. Jeśli tego nie uczynią, umowę uda się podpisać jeszcze w tym tygodniu. Zakładając taki bieg wydarzeń, pierwsze prace nad rozbudową ośrodka powinny rozpocząć się pod koniec kwietnia – informuje Elżbieta Krupa, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Zakres modernizacji

Dyrektor ośrodka pozwolenie na rozbudowę placówki uzyskała w listopadzie ubiegłego roku. Według dokumentacji projektowej powierzchnia budynku zostanie powiększona od strony południowej o 530 mkw. Powstanie sala gimnastyczna o powierzchni 130 mkw., wraz z zapleczem sanitarno-magazynowym, a także pomieszczenia socjalne dla kadry oraz sale dla młodszych dzieci. W nowej części zlokalizowany będzie również żłobek, dwie sale przedszkolne oraz gabinet wczesnego wspomagania.

Inwestycja powstanie dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wynosi ponad 4 mln zł. Prace nad modernizacją placówki, zgodnie z podpisaną umową, powinny zakończyć się w listopadzie 2022 roku.

– Obecne warunki lokalowe nie do końca spełniają potrzeby osób niepełnosprawnych. Rozbudowa ośrodka to dla nas duże wyzwanie, ale też szansa na rozwój i krok w przyszłość dla dzieci. Podniesie komfort pracy naszych wychowanków i nauczycieli. Mamy wspaniałą kadrę, pomoce, programy, sprzęt komputerowy, a na nowej przestrzeni będzie można wszystko wyeksponować i bez problemów z tego korzystać – podkreśla pani dyrektor.

Last modified: 19 kwietnia 2021