„Opat” wraca z nowym singlem

Autor: |

fot. z archiwum Tobiasza “Opata” Michalaka
W 2019 roku wydał album „Afodyzjak”, by na dwa lata znów zniknąć w eterze. Teraz Tobiasz „Opat” Michalak, raper ze Świdnika, którego słuchacze mogą kojarzyć z takich składów, jak Versooz i Elizjum, znów daje o sobie znać. Pod koniec sierpnia wydał singiel pt. „Panika”, zapowiadający album „Sen Hipisa”.

Utwór „Panika”, za którego produkcją stoi PSR, czyli Kamil Pisarski, zadebiutował w sieci 23 sierpnia i od razu zaskarbił sobie uznanie słuchaczy. A co o numerze mówi „Opat” i dlaczego tak długo kazał na siebie czekać?

– To moja refleksja na temat pandemii, ogólnospołecznej paniki, również medialnej, różnych teorii spiskowych i przepowiedni zawartych w książkach: „Królestwo Lęku” Huntera S. Thompsona, „Nowy Wspaniały Świat” Huxleya i „1984” Georga Orwella. Nad muzą pracowałem w Warszawie, w Nobocoto Studio, pod czujnym uchem i okiem Lazy The Losera i Wroobla – opowiada Tobiasz. Dodaje: – Czekaliście długo, bo po nagraniu płyty „Francuski Styl” nagrałem jeszcze jeden album, który jednak trafił do szuflady. Potem dokończyłem płytę „Afrodyzjak” i zupełnie zmieniłem styl na nowoczesny, otwarty na nowe patenty.

Wraz z premierą nowego singla, w sieci zadebiutowała wizualizacja, przygotowana przez Haczkiewicza. Jak zdradza artysta, wkrótce rozpocznie pracę nad teledyskiem do kolejnego singla.

– Szczerze mówiąc, planuję nie jeden, a kilka teledysków, które ukażą się już niedługo. Myślę też nad kolejnymi wizualizacjami – mówi świdniczanin.

„Panika” to przedsmak tego, czego słuchacze mogą spodziewać się po nowym albumie artysty. „Sen Hipisa” poznamy już za około dwa miesiące.

– Album wyjdzie najprawdopodobniej pod koniec października albo w listopadzie. Muzycznie to Beaty PSRa i Jimmego Fenixa, czyli Damiana Chabrosa. Będzie można na nim usłyszeć także gitarę – zdradza „Opat”.

Krążek będzie dostępny w wersji cyfrowej, na platformach streamingowych. Zostanie również wydana edycja kolekcjonerska płyty, z pakietem wlepek i książeczką z tekstami. Preorder „Snu Hipisa” ruszy już za chwilę.

Last modified: 8 września 2021