Olimpijczyków do przetargu

Autor: |

Spore zmiany szykują się w południowo-wschodniej części Świdnika. Urząd Miasta ogłosił przetarg na dokumentację projektową budowy sieci ulic: Skolimowskiej, Malinowskiego i Rutkiewicz, znajdujących się na osiedlu Olimpijczyków wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

– Początkowo chcieliśmy wykonać te uliczki w ramach programu gruntówek. Ponieważ jednak łączą się one z ulicami z kostki, doszliśmy do wniosku, że wykonamy je w pełnej infrastrukturze. O ich budowę w takiej formie prosili też mieszkańcy osiedla. Krok po kroku staramy się spełniać te oczekiwania – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przetarg został podzielony na dwa etapy. Termin składania ofert do pierwszego etapu upływa 12 lipca, natomiast do drugiego – cztery dni później.

– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ze względu na to, że miasto nie jest właścicielem wszystkich gruntów. Ponieważ pozyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej może zająć trochę czasu, podzieliliśmy to zadanie na dwa etapy – dodaje Katarzyna Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. 

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przygotowanie dokumentacji, projektu, a także opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Wykonawca opracuje też niezbędne kosztorysy.

To nie jedyne prace, które będą realizowane na osiedlu Olimpijczyków. Urząd Miasta jest już po przetargu na dokumentację projektową budowy ul. Czecha, obejmującą odcinek od Olimpijczyków do granic miasta. Swoje oferty przygotowały trzy przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą przedstawiła firma Usługi Projektowe i Nadzory inż. Jerzy Kurczuk z Zamościa, która wykona zadanie za ponad 35 tys. zł.

Last modified: 13 lipca 2021