Ogłoszono przetarg ul. Witosa

Autor: |

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie zadania pod nazwą „Budowa ulicy Witosa w Świdniku wraz z infrastrukturą towarzyszącą“. Oznacza to rozpoczęcie ostatniego etapu przygotowań do realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji, czyli wyłonienia wykonawcy. Termin przyjmowania ofert mija 16 sierpnia.

– Projekt budowy ulicy był gotowy kilka lat temu, jednak nie wszyscy mieszkańcy chcieli oddać grunt pod jej realizację. Rok temu spotkaliśmy się z nimi ponownie i zadaliśmy pytanie, czy ograniczyć się do remontu niewymagającego pozwolenia na budowę, co trwałoby znacznie krócej, czy też zdecydować się na budowę nowej drogi z miejscami parkingowymi. To drugie wyjście wymagało działań w trybie specustawy, która nie pozwala na zablokowanie inwestycji. Mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za trybem specustawy. Wymagał on dłuższej procedury, ale będzie za to spełniał wszystkie oczekiwania. Przekazaliśmy wstępny projekt do konsultacji, wprowadziliśmy większość zgłoszonych uwag. Teraz nadszedł czas na znalezienie wykonawcy i rozpoczęcie budowy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Inwestycja na ulicy Witosa obejmuje, między innymi, budowę jezdni drogi o nawierzchni bitumicznej, chodnika, zjazdów, zatok postojowych i miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowę oświetlenia drogowego. W budżecie zarezerwowano na nią 1,8 mln zł. Czas wykonania zamówienia to 12 miesięcy.

– Ulica Witosa nie jest jedyną na osiedlu Wschód, która zostanie przebudowana. Planujemy bowiem szereg działań zmieniających oblicze drogowej infrastruktury tego rejonu miasta. Rewitalizacji poddana zostaną również ulice Działkowca, Maczka oraz Pionierska. Planujemy także remont parkingu ze zwiększeniem ilości miejsc przy stacji Świdnik Wschód – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Last modified: 3 sierpnia 2021