Odnowiona „Jedynka”

Autor: |

Lato w Świdniku przebiega pod znakiem remontów. Gminne inwestycje objęły również modernizację Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Prace w szkole rozpoczęły się już w ubiegłym roku.

– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy termomodernizację budynku. Wyremontowano wówczas północną stronę szkoły. W tym roku remont jest kontynuowany. Wymienione zostanie też oświetlenie i instalacja odgromowa. Ta część prac na terenie szkoły zakończy się już 31 lipca – mówi Krystyna Zarosińska, dyrektor Gimnazjum nr 1.

Oprócz prac ociepleniowych, gmina sfinansowała wymianę drzwi wejściowych, remont holu wejściowego oraz budowę bieżni. 

– Bieżnia to ostatni element Orlika znajdującego się przy naszej szkole. Zakończono już pierwszy etap budowy. Pozostało jeszcze położenie nawierzchni i ostateczne wykończenie bieżni. Prace nad bieżnią zakończą się na przełomie lipca i sierpnia – zdradza Krystyna Zarosińska.

Łączny koszt remontu wyniesie ok. 950 tys. zł.  „Jedynka” przeprowadzi we własnym zakresie również drobne naprawy oraz modernizację szatni, w której pojawią się szafki dla uczniów. Obecnie trwają również prace nad projektem nowej sali gimnastycznej. Powinien być gotowy pod koniec listopada. W planach jest także wykończenie terenu przed i za szkołą.

af

Last modified: 29 czerwca 2020