Odmień życie rodzin. Stwórz Szlachetną Paczkę

Autor: |

fot. www.szlachetnapaczka.pl
Blisko trzy tygodnie temu uruchomiono Bazę Rodzin z listą osób, którym możemy pomóc w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Wśród potrzebujących znajdują się też mieszkańcy Świdnika oraz powiatu świdnickiego.

Świdniczanie uczestniczą w akcji już po raz kolejny. Tym razem zgłoszono do niej 60 rodzin. Część z nich trafiła do bazy i już znalazła darczyńców. Kolejne wprowadzane są na bieżąco. Obecnie na liście znajduje się sześciu potrzebujących. To nie tylko rodziny, ale także osoby starsze i samotne, które liczą na naszą pomoc. Podopieczni Szlachetnej Paczki borykają się z chorobami wrodzonymi, niepełnosprawnościami i bezrobociem.

– Ten ostatni problem dotyczy szczególnie mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie są problemy z dojazdami do pracy, zwłaszcza w trybie zmianowym – wyjaśnia Tomasz Kuśmierczyk, wolontariusz świdnickiej Szlachetnej Paczki.

Osoby, które czekają na wsparcie darczyńców, potrzebują odzieży, obuwia, żywności, środków czystości. Wiele z nich prosi też o węgiel lub grzejnik elektryczny, by zimą mogły ogrzać dom, sprzęty AGD, jak na przykład lodówka, kuchenka czy pralka, a także meble. Ich marzenia możemy spełnić samemu przygotowując paczkę lub zapraszając do działania przyjaciół czy znajomych z pracy. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www.szlachetnapaczka.pl, klikniemy przycisk „Wybierz rodzinę”, wskażemy interesujące nas województwo i powiat oraz osoby, dla których chcemy stworzyć pakunek. Na portalu znajdziemy listę życzeń potrzebujących, podzieloną na kluczowe potrzeby, ale też szczególne upominki, o których marzą podopieczni.

Weekend Cudów

Gdy paczki będą gotowe, darczyńcy przekażą je do magazynu, który ponownie znajdzie się w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Miejsce będzie dostępne od 10 do 12 grudnia. To właśnie w tych dniach wolontariusze przyjmą podarunki, a następnie, z okazji Weekendu Cudów, zawiozą je do rodzin.

Last modified: 24 listopada 2021