Ze zdrowymi zębami za pan brat!

Autor: |

W rytmie wielkiego hitu zespołu Fasolki rozpoczął się „Dzień zdrowego uśmiechu” w Przedszkolu nr 4. Placówka zaprosiła dzieci na lekcję „pod chmurką”, w czasie której dowiedziały się jak dbać o zęby.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w kwietniu, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną i niesprzyjającą pogodę zostało przeniesione na późniejszy termin.

– „Dzień zdrowego uśmiechu” to inicjatywa, którą chcemy kontynuować także w kolejnych latach. Nie będziemy jednak zajmować się już zdrowym uśmiechem, a właściwym odżywianiem i sportem. Wszystkie działania będą skupiały się wokół zdrowia. Chcemy propagować zdrowy styl życia i dbanie o formę – mówi Angelika Biała, nauczyciel kontraktowy w Przedszkolu nr 4 oraz koordynatorka akcji.

Dzisiejsze wydarzenie podzielono na trzy części. Podczas pierwszej maluchy obejrzały scenkę teatralną, przygotowaną przez ich nauczycielki. Aktorski duet zabrał młodych widzów na piknik, by opowiedzieć, jakie jedzenie i napoje szkodzi zębom, a jakie im służy. Druga część „Dnia zdrowego uśmiechu” pokazała najmłodszym, jak wygląda wizyta u stomatologa. W tej odsłonie inicjatywy  wziął udział doktor Jacek Majewski, właściciel gabinetu stomatologicznego Amico Dental.

– Pan Jacek pomógł nam przygotować spotkanie pod kątem merytorycznym oraz zademonstrował przybory stomatologiczne. Dla tych dzieci, które nie były jeszcze u dentysty, była to okazja do oswojenia się z nową sytuacją, możliwość przełamania bariery i lęku – tłumaczy pani Angelika. Dodaje: – Poprzez naszą scenkę chciałyśmy wprowadzić nieprzyjemne zagadnienie, jakim jest ból zęba, który może być spowodowany, na przykład jedzeniem dużej ilości słodyczy.

Zwieńczeniem wydarzenia były gry i zabawy. Nauczycielki przygotowały dla przedszkolaków dwanaście zadań związanych z tematyką utrzymywania zdrowego uśmiechu.

– W ten sposób dzieci mogły utrwalić wiedzę zdobytą podczas tego spotkania – dodaje pani Angelika.

Wszystkie punkty zostały rozmieszczone na terenie przedszkolnego ogrodu tak, by zachować odstęp między grupami.

Last modified: 12 maja 2021