Oddaj choinkę, niech rośnie

Autor: |

Świąteczny czas już za nami. Ci, którzy nie mają w zwyczaju trzymać w domach żywych choinek do 2 lutego, mogą je dziś oddać, zapewniając im przy okazji drugie życie. 

Władze miasta zachęcają mieszkańców do udziału w niezwykłej akcji. 

– Nie marnujmy żywych świerków, jodeł czy sosen. Choinki mogą przecież cieszyć nas nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok – zachęca Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. 

Dziś bożonarodzeniowe drzewka można przynieść na plac przed Urzędem Miasta (ul. Wyszyńskiego 27), gdzie w godzinach 13.00-14.00 będzie czekał samochód P. K. Pegimek. Zbiórka zostanie powtórzona 01.02 i 15.02. Do 15 stycznia żywe choinki można również dostarczać do bazy przedsiębiorstwa przy ul. Targowej 19. 

Gdy zrobi się cieplej, drzewka zostaną posadzone do gruntu. Warto jednak pamiętać, by przekazane choinki były żywe, niewysuszone i miały nie więcej niż 1,7 m.  Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka i ocenią jego system korzeniowy.

Mieszkańcy mogą również wskazać miejsca, w których zostaną posadzone drzewka. Propozycję należy przesyłać mailowo na adres wizp@e-swidnik.pl

Gdzie wyrzucamy cięte drzewka? 

W przypadku choinek, które nie znajdują się w doniczkach, mieszkańcy bloków mogą zostawiać je w pojemnikach na bioodpady lub w altanach śmietnikowych. Z kolei świdniczanie mieszkający w domach jednorodzinnych mogą się ich pozbyć zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów lub zostawić drzewka w dużych pojemnikach na bioodpady. 

Last modified: 18 stycznia 2021