Odbudujmy spalony warsztat

Autor: |

https://zrzutka.pl/8a5trw
Świdniczanie wielokrotnie pokazali, że są gotowi nieść pomoc, angażując się w liczne akcje charytatywne na rzecz osób chorych oraz zmagających się z kaprysami losu. Tym razem los doświadczył Pawła Łuszczaka, który w pobliskiej Kalinówce prowadził warsztat. 11 marca doszło do pożaru, podczas którego zniszczeniu uległ budynek oraz 13 samochodów.

W gaszeniu ognia brało udział sześć zastępów Straży Pożarnej ze Świdnika, Lublina, Piask i Wilczopola. Akcja trwała trzy godziny. Jak podaje portal internetowy www.lublin112.pl, początkowo palił się jeden z pojazdów zaparkowanych na placu przy hali warsztatowej. Płomienie szybko zajęły stojące obok auta oraz elewację budynku. Straty oszacowano na 250 tys. zł.

Z pomocą panu Pawłowi oraz jego pracownikom ruszyli przyjaciele. Na stronie www.zrzutka.pl/8a5trw rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odbudowę spalonego warsztatu. Potrzeba 150 tys. zł. Na koncie zbiórki jest obecnie nieco ponad 12 tys. zł.

– W Kalinówce spłonął warsztat Pawła Łuszczaka AUTODOCTOR, w którym wraz z przyjaciółmi zawsze był gotów pomóc klientom w usunięciu usterki. Dla nich nie było rzeczy niemożliwych i nie do zrobienia. Wszystkie problemy były rozwiązywane błyskawicznie, dokładnie i na czas. Praca po godzinach była dla nich codziennością. Nie potrafili odmówić, a na ich twarzach zawsze gościł uśmiech oraz zarażająca chęć do działania. Nasi przyjaciele stracili miejsce pracy, które było dla nich źródłem utrzymania– tłumaczą organizatorzy zrzutki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę warsztatu, zakup niezbędnych narzędzi oraz rekompensatę dla klientów, których samochody zostały uszkodzone. Do końca zbiórki zostało jeszcze

Last modified: 16 marca 2021