Odbudujmy Armię Krajową

Autor: |

Pod takim hasłem w środę 14 maja o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się wykład, organizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. O inicjatywie odbudowy sił obrony terytorialnej opowie Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

3 maja ruszyła akcja społecznego poparcia dla inicjatywy stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl pod hasłem: Odbudujmy Armię Krajową (ZOBACZ: AK znowu potrzebna). Na stronie internetowej opublikowano petycję skierowaną do prezydenta Bronisława Komorowskiego, sygnowaną przez szereg osób i instytucji w tym burmistrza Świdnika:

– Akcja ma na celu wywarcie nacisku na utworzenie jednostek obrony terytorialnej, gotowych do interwencji w razie klęsk żywiołowych i innych sytuacji kryzysowych, ze zbrojnym oporem w razie agresji z zewnątrz włącznie – mówi Waldemar Jakson. – Podobne formacje z powodzeniem działają w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych. W ciągu zaledwie kilku dni na listę poparcia idei odbudowy Armii Krajowej, której nazwa jest tyle symboliczna, co na nowo, w pewnym sensie rzecz jasna, aktualna, wpisało się ponad 1700 osób. Świadczy to, że w kontekście niepokojów za naszą wschodnią granicą Polacy odczuwają potrzebę wzmocnienia lokalnych, profesjonalnie wyszkolonych sił samoobrony terytorialnej, które mogłyby wspomóc działania regularnej armii, a przede wszystkim zapewnić ochronę lokalnym społecznościom. Zachęcam do wzięcia udziału w kampanii poparcia.

Last modified: 29 czerwca 2020