Od jutra wakacje

Autor: |

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uroczyście zakończyli dzisiaj rok szkolny 2021/22. W sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury zebrała się cala społeczność szkolna: pedagodzy, uczniowie i rodzice. Wspominali minionych dziesięć miesięcy, które nie były łatwe.

– Mijający rok był trudny, zarówno ze względu na skutki pandemii, jak też wyzwania, które stanęły przed Ośrodkiem w postaci przebudowy jego siedziby. Naszym statutowym zadaniem jest wychowanie, edukacja i rewalidację uczniów. Wykonujemy je jak możemy najlepiej, czego dowodem są sukcesy młodzieży, ich samodzielność, umiejętności komunikacyjne oraz to, jak często do nas wracają. Jesteśmy w ważnym momencie rozwoju Ośrodka. Nowoczesne technologie, poprawa standardu  wyposażenia oraz rozbudowa pomieszczeń mają na celu tworzenie właściwych warunków do rozwoju uczniów i poprawę przestrzeni dla pracy wszystkich pracowników Ośrodka. Realizowane w nim rozliczne projekty pokazują, ile udało nam się wspólnie osiągnąć. Zmieniamy się dla was drodzy uczniowie, dostosowując się do wymogów zmieniającego się świata. Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, to wystarczy. Za wami rok wytężonej pracy, wielu godzin lekcji, terapii, ćwiczeń, ale też sukcesów i nagród. A sukces to nic innego jak wynik samodyscypliny i konsekwentnego podążania do celu. Wszystkim wam daję czerwony pasek. Wszyscy na niego zasłużyliście  – mówiła Elżbieta Krupa, dyrektor  SOSW

Kończący rok szkolny uczniowie odebrali z rąk swoich wychowawców świadectwa i nagrody za wysiłek włożony w naukę. Podziękowania za współpracę odebrali również rodzice.

« z 2 »

Last modified: 24 czerwca 2022

Zmień język »