Od fotowoltaiki do pomp ciepła

Autor: |

Od kwietnia w naszym mieście trwa montaż instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. W najbliższych tygodniach w wielu domach dodatkowo pojawią się instalacje wytwarzające ciepłą wodę przy pomocy kolektorów słonecznych. Urząd Miasta podpisał właśnie umowę z firmą Domotermika z Kwidzyna, która zajmie się ich montażem.

Wartość podpisanej  umowy opiewa na 1,62 mln zł, co oznacza, że jest minimalnie niższa niż zakładano w kosztorysie. W związku z tym mieszkańcy, którzy zgłosili chęć skorzystania z projektu, unikną dopłat do poniesionego już przez nich wkładu własnego.

Do końca lipca planowane jest wykonanie 161 instalacji wytwarzających ciepłą wodę użytkową, wykorzystujących do tego energię słoneczną. Już niebawem rozpocznie się montaż pierwszych zestawów. Terminy dostawy i montażu w poszczególnych lokalizacjach będą ustalane przez przedstawiciela firmy z właścicielem nieruchomości co najmniej 2 tygodnie przed planowaną dostawą.

Świdniczanie, którzy zdecydowali się na zamontowanie instalacji, mogą liczyć na zmniejszenie kosztów wytwarzania energii cieplnej w swoich gospodarstwach domowych.

Mieszkańcy wciąż mogą zgłaszać się na listę rezerwową na montaż kolektorów słonecznych. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 81 751 76 45.

Projekt „Świdnik przyjazny środowisku – edycja II – budynki mieszkalne (kolektory słoneczne)” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest propagowanie idei pozyskiwania zielonej energii oraz kształtowanie społeczeństwa świadomego konieczności dbania o środowisko naturalne.

Last modified: 18 maja 2020