Obaj poniosą karę?

Autor: |

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 19.00 na ulicy Klonowej. Kierujący Mitsubishi najechał na jadącego przed nim rowerzystę, a następnie oddalił się z miejsca wypadku.

Na miejscu funkcjonariusze zastali poszkodowanego 32-letniego świdniczanina, który na skutek uderzenia spadł z roweru i doznał obrażeń ciała. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

– Policjanci szybko ustalili dane osoby, która prowadziła samochód. Okazało się, że kierowcą był 20-latek ze Świdnika, od którego pomimo wstępnie stwierdzonego stanu trzeźwości, pobrano krew do dalszych badań. Ustalono też, że świdniczanin prowadził auto bez prawa jazdy. Dokument zatrzymano mu wcześniej, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – mówi Paweł Leśny z KPP w Świdniku.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Za spowodowanie wypadku 20-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie samochodem, pomimo zatrzymania prawa jazdy, może stracić uprawnienia i zostać skierowany na powtórny egzamin. Do odpowiedzialności będzie też pociągnięty rowerzysta, który jechał jednośladem pod wpływem alkoholu.

Last modified: 29 czerwca 2020