O współczesnych serwisach

Autor: |

O tym, czym wyróżnia się dobry warsztat samochodowy opowiada Zbigniew Zagdański, właściciel Seger – Auto Serwis.

– Skąd wzięło się u Pana zainteresowanie motoryzacją?

– Pasjonuje mnie od najmłodszych lat. Początkowo interesowałem się motocyklami, później samochodami. Pierwsze auto dostałem od taty, w wieku 16 lat. Była to stara warszawa, którą wspólnie naprawialiśmy. Pasja do czterech kółek sprawiła, że podjąłem naukę w Technikum Samochodowym, a następnie w Pedagogicznym Studium Technicznym w Lublinie, Politechnice Lubelskiej w Wydziale Mechanicznym, specjalność: Samochody i Ciągniki oraz na Akademii Rolniczej w Lublinie, w Wydziale Mechanizacji Rolnictwa. Wiele lat pracowałem jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie, a do dnia dzisiejszego uczę w Zespole Szkół Samochodowych przy alei Długosza. Od 1990 roku prowadzę własną działalność. W moim warsztacie odbywają praktyki uczniowie Szkoły Zawodowej w Piaskach. Tym sposobem młodzież może zapoznać się z pracą mechanika.

– Jakie usługi świadczy Pańska firma?

– Począwszy od napraw bieżących, wymiany podzespołów poprzez naprawy główne silników, skrzyń biegów, rozrządów. Od ubiegłego roku dysponujemy sprzętem do naprawiania klimatyzacji. Współpracujemy też z PZU, dlatego mamy pełen zakres assistance. Jesteśmy też jedną z pierwszych firm w Świdniku, które zajmują się pomocą drogową.

– Kto stanowi Pańską klientelę?

– Mamy stałych klientów, zarówno w Świdniku, jak i Lublinie. Od lat korzystają z usług serwisu. Wielu z nich poleca nas znajomym i rodzinie, ponieważ ma do nas zaufanie.

– Co wyróżnia Pana serwis?

– Cechuje nas profesjonalizm, wysoka jakość usług i dokładność wykonania. Istotna jest terminowość, bo w dzisiejszych czasach klienci wymagają, żeby auto było zrobione na konkretną godzinę. Zwracamy też uwagę na detale. Przed każdą naprawą samochód jest zabezpieczany przed ewentualnym ubrudzeniem czy zadrapaniem. Rynek oferuje szeroki dobór części w różnych cenach i różnej jakości, dlatego ważna jest rozmowa z klientem na temat cen, wartości samochodu i kosztów naprawy. Chętnie pracujemy nad starymi, jak i nowoczesnymi modelami aut. Diagnozujemy wszelkie usterki i potrafimy je usunąć.

– Jak przez lata rozwijał się serwis? Czy nowoczesne technologie wpłynęły na specyfikę Pańskiej działalności?

– Początkowo warsztat nie potrzebował bogatego wyposażenia. Kiedyś do naprawy samochodu korzystano z podstawowych narzędzi. Niektórzy nawet żartują, że wystarczył młotek i przecinak. Teraz technika poszła do przodu. Większość samochodów jest sterowana komputerowo, silniki są zabudowane, a urządzenia bardziej skomplikowane. Nowoczesne technologie sprawiły, że do konkretnych części potrzebujemy specjalnych narzędzi. Gdy na rynku pojawia się nowy model samochodu, natychmiast zmieniamy oprzyrządowanie.

– Jak widzi Pan przyszłość swojej firmy?

– Planujemy rozbudowę serwisu o dwa dodatkowe stanowiska. Chcemy rozwijać też kolejną gałąź serwisu, skup i naprawę starych aut, czym chętnie zajmuje się mój starszy syn. Prowadzimy rozmowy na temat współpracy z Urzędem Miasta w ramach akcji rozdawania kart rabatowych „Mieszkam w Świdniku, Kupuję w Świdniku”, która jest bardzo ciekawa i pomoże nam pozyskać nowych klientów.

Agata Flisiak

Last modified: 3 września 2020