O krok od „Słowika”

Autor: |

Zespoły, duety, soliści ze Świdnika, Siostrzytowa, Rybczewic, Trawnik oraz Mełgwi zaśpiewali dziś dla świdnickiej publiczności. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. To ostatni krok młodych artystów do zdobycia „Śpiewającego Słowika”, nagrody wręczanej podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

– Jest nam bardzo miło, że zawsze tak licznie i chętnie bierzecie udział w tego typu przeglądach i konkursach – mówiła do uczestników Magdalena Mróz, prowadząca wydarzenie.

Podczas dwudziestej trzeciej edycji imprezy zaprezentowały się sześciolatki, ale też starsze dzieci i młodzież. Publiczność usłyszała, między innymi utwory: „Zostań jeszcze” z repertuaru Budki Suflera, „Powrócisz tu”, „Co się śni niewidomym” czy też „Chcę tu zostać” zespołu Farba. Popisom artystów przyglądali się: Justyna Żukowska, która na co dzień gra w orkiestrze teatru Muzycznego w Lublinie, Katarzyna Kłosowska, instruktorka śpiewu, Piotr Czyrek, asystent dyrygenta chóru „Słowiki Lubelskie” i przedstawiciel Wojewódzkiego Centrum Kultury w Lublinie oraz Bartłomiej Abramowicz, kompozytor, pianista, aranżer.

Jurorzy zdecydowali się wyróżnić: zespół wokalny z Niepublicznego Przedszkola „Sigma i Pi” w Świdniku, „Zefirki” z P nr 4 w Świdniku, Jolantę Delektę, Julię Masaniec, Gabrielę Wójcik, Martynę Bałamut oraz Dawida Czapskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdniku, Lenę Rymarz z Ogniska Muzycznego w Świdniku, Darię Buchowską z Zespołu Placówek Oświatowych w Trawnikach, Liwię Majcher z MOK w Świdniku i Natalię Winiarczyk z ZPO w Trawnikach. Ogłosili również kto zakwalifikował się do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Na konkursie w Rykach, który odbędzie się 24-25 maja, wystąpią: Emilia Kapełuś z Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach, Dominika Chłopek z MOK w Świdniku, Alicja Tarnowska z SP nr 7 w Świdniku, Łukasz Poroch z Zespołu Szkół w Rybczewicach oraz Gabriela Denis.

Last modified: 19 maja 2020

Zmień język »