O czym zaśpiewa Ronja? (film)

Autor: |

Czasem melancholijna, innym razem odważna i sięgająca po niebanalne dźwięki muzyki elektronicznej. Tak, w dużym skrócie, można opisać twórczość Ronji, kolejnego gościa programu Świdnik.TV, realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Premiera wywiadu już dziś.

Ronja debiutowała w 2017 roku na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie. Rok później wygrała Festiwal Synestezje w Krakowie i nagrała płytę. W 2019 roku zrealizowała projekt „Koncert Muzyki Autorskiej”, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. W jego ramach napisała piosenki zaaranżowane przez kompozytora Przemysława Packę na orkiestrę symfoniczną. W tym samym roku wydała debiutancki mini album „Pamięci Jaskółek” i znalazła się w Line up’ie OFF Sceny, podczas Festiwalu Mastercard Off Camera. Jej talent doceniło również jury konkursu „Czekamy, czekamy im. Roberta Brylewskiego”, w którego skład weszli m.in. Kasia Nosowska, Piotr Rogucki, Artur Rawicz i Jarosław Szubrycht.

Podczas wizyty w studiu Świdnik.TV Ronja opowiedziała o początkach swojej kariery, duecie Ronja i Wrona, który tworzy razem z Kamilem Wroną oraz o tym za co pokochała muzykę elektroniczną. Specjalnie dla widzów programu zagrała też kilka swoich utworów. Zdradzimy, że wśród nich znalazł się singiel „Mosty”. Występ oraz całą rozmowę będzie można zobaczyć już dziś. Premierę odcinka na kanale Świdnik.TV na YouTube zaplanowano o godzinie 18.00. Materiał będzie też dostępny na kanale 116 w paśmie telewizyjnym Świdman.

Last modified: 1 kwietnia 2022

Zmień język »