O Brzechwie wiedzą wszystko

Autor: |

Dlaczego Jan Brzechwa jest najbardziej rozśpiewanym poetą? Jaki miał charakter pisma i czy lubił dzieci? Między innymi na te pytania szukali odpowiedzi najmłodsi, którzy we wtorek wzięli udział w wydarzeniu z cyklu „Spotkania z J. Brzechwą”, organizowanym przez Przedszkole nr 3. Patronem placówki jest właśnie autor wierszy „Tańcowała igła z nitką” czy „Kaczka dziwaczka”.

Dzieci miały okazję sprawdzić wiedzę zdobytą na poprzednich spotkaniach, uczestnicząc w krótkim quizie z drobnymi upominkami. Dowiedziały się też kilku nowych faktów z życia pisarza, między innymi, że miał piękny charakter pisma, a jego rodzice wróżyli mu literacką karierę oraz że jego tata był inżynierem kolejowym.

Później przyszła pora na występy artystyczne „Żuczków”, które przygotowywały się pod czujnym okiem wychowawczyń Iwony Jęczeń oraz Beaty Makuch. Maluchy zaśpiewały piosenki oparte na takich wierszach, jak „Kłamczucha”, „Ryby, żaby i raki” czy „Kaczki”. Nie zabrakło też gości specjalnych – mam, które również wzięły udział w części artystycznej spotkania i zaśpiewały wspólnie z dziećmi.

Last modified: 2 czerwca 2020