Nowy wózek dla Pawła

Autor: |

fot. siepomaga.pl

Paweł Pradyszczuk ma 32 lata i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba postępuje bardzo szybko. Świdniczanin zmaga się z wieloma trudnościami, które stają na jego drodze. Możemy mu jednak pomóc i ułatwić życie.

32-latek porusza się na wózku inwalidzkim, który jest mu niezbędny. Dzięki niemu świdniczanin jest samodzielny i niezależny. Niestety, obecny pojazd ma już 13 lat i przestał się nadawać do użytkowania. Koszt nowego to blisko 50 tysięcy złotych. Taka kwota przekracza możliwości Pawła, stąd pomysł na internetową zbiórkę. Do tej pory udało się zgromadzić ponad 800 złotych.

– Ruszyła machina, a właściwie zbiórka, która umożliwi mi zakup nowego i lepiej przystosowanego wózka elektrycznego. Dzięki niemu będę nadal mobilny i będę miał możliwość wyjazdów krótszych i dłuższych, ale przede wszystkim pozwoli mi nadal spotykać się z rodziną i przyjaciółmi – czytamy na Facebooku Pawła.

Aby wesprzeć Pawła i ułatwić mu funkcjonowanie, można wpłacić dowolną kwotę na stronie internetowej: www.siepomaga.pl/pawel-pradyszczuk.

Last modified: 11 sierpnia 2020