Nowy skrzydłowy żółto-niebieskich

Autor: |

W drugiej kolejności Avia Świdnik przedstawiła nowego skrzydłowego. Jest nim Łukasz Najda, który przeniósł się do Świdnika z Lewartu Lubartów.

Zawodnik ma 21 lat i pochodzi z Lubartowa, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Jeszcze w juniorach trafił do Górnika Łęczna, a później grał w czwartoligowych rezerwach tego klubu. W sezonie 2018/2019 wrócił do macierzystego klubu, z którym wywalczył awans do trzeciej ligi. W minionym sezonie, w barwach Lewartu, rozegrał 35 spotkań, strzelając cztery bramki i raz asystując przy bramce kolegi.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Avii. To drużyna, która ma ogromny potencjał, co pokazał ubiegły sezon. Uważam, że to dla mnie duży krok do przodu w przygodzie z piłką. Gdy dostałem ofertę ze Świdnika, nie zastanawiałem się zbyt długo. Cieszę się, że będę mógł się uczyć od tak doświadczonych zawodników. Drużyna jest bardzo mocna, co za tym idzie będzie w niej spora rywalizacja. Myślę, że stać nas na bardzo dobry wynik w najbliższym sezonie. Z trenerem Mierzejewskim znam się jeszcze z Lewartu. Jestem zadowolony, że będziemy znowu współpracować i mam nadzieje, że to będzie owocna współpraca – powiedział Łukasz Najda.

– Znam Łukasza i jego możliwości z pracy w Lewarcie, bo ściągnąłem go wówczas z Górnika II Łęczna jako bardzo młodego chłopaka. Ma już za sobą sezon na trzecioligowych boiskach po awansie. W wielu meczach spisał się bardzo dobrze. Uważam, że ma potencjał, więc postanowiliśmy dać mu szansę gry w naszym zespole. Liczę, że rozwinie się tutaj i myślę, że będziemy mieli z niego pociechę. Jest to zawodnik nieobliczalny. Wchodzi w drybling, nie boi się podejmować decyzji. Nie zawsze to oczywiście wychodzi, ale nie poddaje się. Cechuje go duża odwaga. Dobrze pracuje na boisku. W ostatnim czasie poprawił grę obronną. Będziemy chcieli z niego jak najwięcej wyciągnąć – dodał trener Łukasz Mierzejewski.

Last modified: 21 lipca 2021