Nowy rozgrywający

Autor: |

W sezonie 2021/2022 w drużynie Polskiego Cukru Avii Świdnik będziemy oglądać nowego rozgrywającego. Jest nim 28-letni Kamil Durski.

Kamil Durski jest wychowankiem szkółki AKS Rzeszów. W późniejszym czasie grał w Karpatach Krosno, Bielawiance Bielawa, Chełmcu Wałbrzych, TSV Sanok oraz ostatni w LUK Politechnice Lublin, z którą wywalczył dwa awanse, do I ligi oraz w minionym sezonie do Plus Ligi.

– Moja decyzja o dołączeniu do Avii była podyktowana przedstawionym przez zarząd fajnym projektem, który się tutaj szykuje. Jeszcze będąc w Rzeszowie zawsze chciałem zagrać w Avii. Uważam, że jest tutaj dobry klimat do siatkówki. W Świdniku są wspaniali kibice, którzy, mam nadzieję, jak najszybciej wrócą na halę, by dopingiem nieść nas do zwycięstw. Chciałbym dać zespołowi troszkę jakości, umiejętności i spokoju. Mam nadzieję, że się wkomponuję w tę drużynę. Odbyliśmy z trenerem kilka rozmów na temat przyszłego sezonu i jestem dobrej myśli. Szykuje się fajne granie – powiedział K. Durski.

– Kamil jest doświadczonym zawodnikiem na swojej pozycji. Gra szybką, dynamiczną siatkówkę, a jego wielkim atutem jest waleczność. To kluczowa postać w naszym zespole, ponieważ pod jego styl gry dobraliśmy pozostały skład drużyny. Liczymy, że pomoże Avii w sezonie 2021/2022 osiągnąć założone cele – dodał trener Witold Chwastyniak.

Last modified: 1 czerwca 2021