Nowy prawy obrońca

Autor: |

Maciej Góralski jest kolejnym zawodnikiem zaprezentowanym przez Avię Świdnik w letnim oknie transferowym. Będzie wypożyczony z Hutnika Kraków do końca sezonu 2021/2022.

19-letni prawy obrońca jest wychowankiem Motoru Lublin, skąd jeszcze w juniorach trafił do Hutnika Kraków. W sezonie 2020/2021 był wypożyczony do Lewartu Lubartów. Na trzecioligowych boiskach zagrał w jedenastu spotkaniach.

– Avia Świdnik to dobrze poukładany klub, ze świetną bazą. Na pewno ma większe ambicje niż bycie w 3 lidze, stąd moja decyzja, aby przenieść się właśnie do zespołu żółto-niebieskich. Chcę zrobić krok do przodu w przygodzie z piłką i sądzę, że Avia jak najbardziej mi to umożliwi. Mam nadzieję, że obok bardzo dobrego szkoleniowca oraz przy wielu doświadczonych zawodnikach wskoczę na wyższy poziom i z treningu na trening będę robił postępy, aby walczyć z Avią o najwyższe cele – mówi M. Góralski.

– Po kilku sparingach już widać, że Maciej to zawodnik o dużym potencjale. Ma odpowiedni charakter do gry, nie odpuszcza i gra twardo. Naszą rolą jest, by zlikwidować u niego pewne braki w ustawieniu, dobrze go ułożyć i ukształtować – dodaje trener Łukasz Mierzejewski.

Last modified: 27 lipca 2021