Nowy nabytek żółto-niebieskich

Autor: |

Avia Świdnik, poza ogranymi w lidze zawodnikami, potrzebowała także młodzieżowca. Wybór padł na Sebastiana Sprawkę, który zdecydowanie wyróżniał się na czwartoligowych boiskach.

Nowy nabytek żółto-niebieskich to napastnik, który urodził się w 2002 roku. Do tej pory był zawodnikiem Granitu Bychawa. W rundzie jesiennej był wypożyczony do POM Iskry Piotrowice, gdzie strzelił osiem bramek. Wiosną grał ponownie w Bychawie, gdzie dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców, dokładając do tego sześć asyst. 18 bramek i sześć asyst w całym poprzednim sezonie robi wrażenie, więc dla Sebastiana przyszedł czas na wyzwanie w wyższej lidze.

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Avii. To drużyna, która ma spory potencjał. Uważam ten transfer za duży krok do przodu. Gdy dostałem ofertę ze Świdnika, nie zastanawiałem się długo. Bardzo cieszę się, że będę mógł dzielić szatnię z doświadczonymi zawodnikami i trenować pod okiem bardzo dobrego szkoleniowca. Osobiście mogę zagwarantować ciężką pracę zarówno na treningach jak i podczas meczów – powiedział Sebastian Sprawka.

– To młody, perspektywiczny chłopak, w którego warto zainwestować i który wyróżniał się w czwartej lidze. Silny fizycznie, bramkostrzelny. Właśnie takich piłkarzy trzeba szukać i dawać im szansę gry w wyższej lidze, żeby mogli piąć się jeszcze wyżej. Naszym zadaniem jest oszlifować Sebastiana, aby stale robił postępy – dodał trener Łukasz Mierzejewski.

Last modified: 23 lipca 2021