Nowy cokół dla śmigłowca

Autor: |

Latający symbol miasta wyruszył kilka tygodni temu do „sanatorium”. Przegląd i niezbędne naprawy przejdzie dokładnie tu, gdzie się narodził, czyli w PZL-Świdnik. Powróci w wakacje na nowy cokół, któremu kształt nadadzą mieszkańcy. Konkurs właśnie ruszył.

Na początku lutego SM-1 witający przyjezdnych przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej z al. Lotników Polskich ruszył do remontu. Maszyna została zdemontowana i przewieziona do PZL-Świdnik. W miejscu, gdzie powstała przejdzie remont na koszt zakładu.

– SM-1 to od wielu lat wizytówka naszego miasta i zależy nam, żeby śmigłowiec wyglądał estetycznie. Ten rok jest także wyjątkowy dla PZL-Świdnik, który świętuje 70 – lecie powstania, a warto przypomnieć, że to właśnie SM-1 był pierwszym śmigłowcem, który powstał w zakładzie – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Remont maszyny potrwa kilka miesięcy. W tym czasie władze miasta chcą przygotować nowy cokół dla latającego symbolu. O tym, jak będzie wyglądał mogą zdecydować świdniczanie. Wystarczy, że wezmą udział w ogłoszonym właśnie konkursie. Jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, zabawa jest dla każdego. Mogą w niej wziąć udział dzieci i dorośli.

– Zależy nam, żeby do tej inicjatywy włączyło się jak najwięcej osób, a wyłoniony projekt podobał się jak największemu gronu – tłumaczy M. Dmowski.

Każdy uczestnik może nadesłać 1 pracę plastyczną w formacie A4, zapisaną w wersji elektronicznej. Dla najmłodszych został przygotowany specjalny szablon, na którym mogą przedstawić swoje projekty. Spośród nadesłanych propozycji specjalna komisja, składająca się, między innymi z przedstawicieli władz miasta i PZL-Świdnik, wybierze 10 najlepszych prac, które trafią do drugiego etapu zabawy. Złota dziesiątka zostanie poddana ocenie internautów, którzy wskażą zwycięzcę. Na podstawie wybranej koncepcji, zostanie opracowany nowy cokół. Autorzy najlepszych dziesięciu pomysłów mogą liczyć na zestawy gadżetów od PZL-Świdnik i Urzędu Miasta.

Termin nadsyłania prac, wraz z kartami uczestnictwa mija 31 marca. Projekty należy wysyłać na adres: wpm@e-swidnik.pl. Regulamin oraz karty zgłoszenia są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Last modified: 3 marca 2021