Nowy asfalt będzie tańszy

Autor: |

Procedura wyboru firmy, która wybuduje ul. Poziomkową i Jagodową przedłużyła się. Powodem było odwołanie jednego z przedsiębiorstw. Władze miasta mają już w ręku decyzję Krajowej Izby Odwoławczej, która nie znalazła uchybień w wybranej ofercie. Oczekiwana inwestycja będzie więc mogła ruszyć.

Firmy zainteresowane budową mogły składać oferty do 13 lipca. Do ratusza wpłynęło 7 kompletów dokumentów. Dwie zaproponowane ceny przekraczały kwotę zarezerwowaną w budżecie. Do ostatecznej oceny liczył się również okres udzielonej gwarancji, choć wartość inwestycji była decydująca. Najniższą ofertę przedstawiła firma LS Complex z Lublina proponując wykonanie zadania za 1,6 mln zł. 17 sierpnia zapadła decyzja o jej wyborze. Procedura się na tym nie zakończyła. Kilka dni później od rozstrzygnięcia przetargu odwołało się przedsiębiorstwo WOD – BUD z Kraśnika. Jego oferta była druga pod względem wartości, ale droższa od zwycięzcy postępowania o ponad 200 tys. zł. Zdaniem przedstawicieli firmy propozycja, którą wybrano, nie zawierała wszystkich kosztów planowanej inwestycji. Sprawą musiała się zająć Krajowa Izba Odwoławcza.

Procedura trwała blisko dwa miesiące.

– Na szczęście już się zakończyła. Mamy decyzję KIO, która nie znalazła uchybień w najtańszej ofercie. Możemy więc wybrać wykonawcę, podpisać umowę i wreszcie przystąpić do inwestycji – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Oznacza to również, że do budżetu wróci blisko 400 tys. zł. O tyle wybrana oferta była niższa, niż kwota zarezerwowana w planie miejskich wydatków. Zgodnie z dokumentacją przetargową budowa obu ulic rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy wiosną przyszłego.

Pierwszy etap inwestycji przewiduje powstanie odcinków ulic o długości około 550 metrów, chodników oraz zjazdów do posesji. W jego ramach przygotowane zostaną również kanalizacja deszczowa, oświetlenie, kanał technologiczny oraz oznakowania pionowe i poziome. Prace obejmą także zagospodarowanie terenów zielonych o powierzchni 1560 metrów kwadratowych.

Po zakończeniu pierwszej części zadania, zwycięzca przetargu rozpocznie dalsze prace. Drugi etap inwestycji obejmie budowy ul. Poziomkowej i Jagodowej na odcinku o długości 60 metrów. Wykonana zostanie również infrastruktura towarzysząca, między innymi kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

– Zależy nam na równomiernym rozwoju miejskiej infrastruktury. W tej części miasta powstała ul. Rejkowizna, ul. Poziomkowa i Jagodowa są jej przedłużeniem – dodaje M. Dmowski.

Last modified: 8 października 2020