Nowe miejsce zabaw

Autor: |

zdjęcie poglądowe

Na porośniętej dziś mleczem, pięknej działce przy ulicy Bartłomieja Kopera, byłego konstruktora w PZL-Świdnik, jeszcze w tym roku powstanie prawdziwie nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Na budowę zapisano aż 200 tys. złotych. Chętni do jego zaprojektowania, uzyskania wszelkich pozwoleń i zbudowania, mają do 15 maja czas na złożenie ofert.

Duży zestaw zabawowy ma się składać się z kilku zjeżdżalni na różnych poziomach z przejściami i miejscami do wspinaczki, trapu linowego, trzech zadaszonych wież różnej wielkości i czterech niezadaszonych, dwóch trapów ze skałkami, strażackiego zjazdu i trzech zjeżdżalni. Do tego dojdzie linarium „Piramida“, zjazd linowy „Tyrolka“, parterowy domek do zabaw, podwójna huśtawka, ławki i roślinność, osłaniająca miejsce zabaw od drogi i hałasu. Kosze na śmieci i ogrodzenie zapewnią porządek na placu. Bezpieczna nawierzchnia z płytek gumowych będzie miała powierzchnię 200 mkw.

– Plac powstanie ze środków Budżetu Obywatelskiego. Termin realizacji inwestycji minie 5 po miesiącach od dnia podpisania umowy. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielenia 3-letniej gwarancji – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

jmr

Last modified: 29 czerwca 2020

Zmień język »