Niezwykły czas (foto)

Autor: |

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 nie wyobrażają sobie świątecznego czasu bez jasełek. Mimo pandemii, postanowili przygotować przedstawienie, w którym nie zabrakło Anioła, Diabła, Świętej Rodziny i Trzech Króli.

– W tym trudnym czasie chciałyśmy zrobić coś niezwykłego, dać radość innym. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ próby odbywały się online. Dzieci same wybrały scenariusz, w którym najlepiej się odnalazły. Ćwiczyły z zapałem swoje kwestie i przygotowały się doskonale – mówią Karolina Suszek i Agnieszka Widzińska, opiekunki  grupy teatralnej „Siódemka na scenie”, współpracujące przy przedstawieniu z Anną Wiśniewską i Urszulą Cygan ze szkolnej biblioteki.

Scenerią nagrania była sala lekcyjna oraz piękna stajenka, która stanęła w bibliotece. Uczniowie zagrali… uczniów, chociaż oczywiście pojawiły się i inne postacie: Anioł, Diabeł, Święta Rodzina, Pastuszek i Trzej Królowie.

W działania włączyli się również nauczyciele: wicedyrektor Hubert Wiktorowicz, Adam Bąbik i Artur Szefler. Zagrali na gitarach i organach, akompaniując paniom Karolinie i Agnieszce, które zaśpiewały utwór „Jest taki dzień”.

Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Siódemka na scenie” można obejrzeć tutaj: JASEŁKA 4K – YouTube.

aw

Last modified: 23 grudnia 2020

Zmień język »