Niedziela z kolędami (foto)

Autor: |

Dla wielu świdniczan ostatnia niedziela grudnia upłynęła w świątecznym nastroju. Wszystko za sprawą koncertu „Bóg się rodzi, moc truchleje…”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Najpiękniejsze utwory o Bożym Narodzeniu zaprezentowali chór męski Arion pod batutą Magdaleny Celińskiej i Helicopters Brass Orchestra pod dyrekcją Rafała Maruszaka.

– Polskie kolędy są wyjątkowe w skali światowej. Część z nich powstała w XVII i XVIII wieku, opracowana na melodiach dostojnych polonezów i dziarskich mazurów, a czasami urokliwych kołysanek. W takim  stylu zaśpiewa chór. Natomiast orkiestra zagra światowe standardy, w nowoczesnej aranżacji – mówił Eugeniusz Hyz, prezes Towarzystwa Śpiewaczego Arion.

Panowie wykonali pieśni: „Przystąpmy do szopy”, „Tryumfy”,  „Judzką krainę noc okryła”, „Bracia, patrzcie jeno”,  „Dzisiaj w Betlejem”. Wzruszenie wywołała „Kolęda dla nieobecnych”, dedykowana chórzystom, którzy odeszli do Pana.

Muzycy HBO zagrali takie utwory, jak „Cicha noc”, „White Christmas”, „Jingle Bells”, „ Z kopyta kulig rwie”.  Z towarzyszeniem orkiestry kolędę „Jak cicho, Wigilia” zaśpiewały Karolina i Paula, solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Na zakończenie oba zespoły wykonały pieśń „Bóg się rodzi, moc truchleje…” , a na życzenie publiczności „Gdy się Chrystus rodzi”.

Przypominamy, że 19 stycznia, o godz. 14.00, w sali widowiskowej MOK obędzie się  koncert noworoczny Helicopters Brass Orchestra. Zabrzmią utwory takich kompozytorów jak: Marek Czerniewicz, Waren Barker, John Williams, Maurice Ravel  czy Eric Clapton. Pojawią się także klasyki zagranicznych utworów w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez orkiestrę.

aw

Last modified: 23 czerwca 2020