Niech tak grają zawsze

Autor: |

To był bardzo dobry weekend dla młodych zespołów Avii Świdnik. Sześć z siedmiu drużyn wygrało spotkania ligowe. Jedyną porażkę zanotowali trampkarze starsi, prowadzeni przez Tomasza Króla. Żółto – niebiescy ulegli, na własnym boisku, Wiśle Puławy, 2:3.

Juniorzy starsi, którymi opiekuje się Tomasz Bednaruk pokonali na wyjeździe Widok Lublin (3:1). Ich młodsi koledzy (trener Paweł Pranagal), w identycznym stosunku wygrali w Lubartowie z ekipą MOSiR. O sporym pechu mogą mówić trampkarze starsi. Podopieczni Tomasza Króla, choć przegrywali już 0:2, potrafili doprowadzić do remisu. Ostatecznie jednak okazali się gorsi od Wisły Puławy, o jedno trafienie. Bramki nie stracili trampkarze młodsi, prowadzenie przez Wiesława Kołodzieja. Na inaugurację sezonu pokonali na wyjeździe, 3:0, Wodniaka Potrawin – Łaziska. Komplet punktów zdobyli młodzicy starsi i młodsi. Pierwsi okazali się lepsi od Orląt Radzyń Podlaski, z którymi wygrali w Świdniku 2:0 (trener Grzegorz Martyniuk). Drudzy (szkoleniowiec Marek Jurczykowski) rozgromili radzynian aż 9:2! Najmłodsi piłkarze Avii, młodzicy młodsi Dariusza Sawickiego, w pierwszym meczu o punkty pokonali, na wyjeździe Widok Lublin (4:2).

– Mecz rozpoczął się niekorzystnie – komentuje D. Sawicki. – Pomimo przewagi, straciliśmy gola z rzutu karnego. Później udało nam się wyrównać, ale jeszcze przed przerwą gospodarze trafili po raz drugi. Po zmianie stron wzięliśmy się do pracy i strzeliliśmy trzy gole.

Juniorzy starsi: Widok Lublin – Avia Świdnik 1:3 (Daniel Wójcik, Mateusz Kozłowski x2)

Juniorzy młodsi: MOSiR Lubartów – Avia Świdnik 1:3 (Maciej Galiński, Filip Wojczuk, Adrian Gadomski)

Trampkarze starsi: Avia Świdnik – Wisła Puławy 2:3 (Kacper Sygara x2)

Trampkarze młodsi: Wodniak Potrawin – Łaziska – Avia Świdnik 0:3 (Gabriel Kosior, Daniel Dalja, Michał Kurowski)

Młodzicy starsi: Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (Karol Gałgan x2)

Młodzicy młodsi: Avia Świdnik Orlęta Radzyń Podlaski 9:2 (Adrian Leszczyński x2, Filip Olejnik x2, Kamil Mazur, Olaf Wojciechowski, Mateusz Marciszkiewicz, Marek Królik, Tomasz Żurek)

Młodzicy młodsi: Widok Lublin – Avia Świdnik 2:4 (Franciszek Janczarek, Jakub Wierzbicki x3)

Last modified: 4 czerwca 2020

Zmień język »