(Nie)bezpieczny weekend

Autor: |

fot. KPP w Świdniku

140 kontroli, 330 osób przebadanych alkomatem oraz 70 mandatów. Tak wygląda policyjny bilans długiego weekendu na drogach powiatu świdnickiego. Podczas akcji „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” odnotowano 112 wykroczeń.

– Mandatami ukarano 70 osób, a jednej zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Na 330 kierowców przebadanych na zawartość alkoholu w organizmie, tylko jeden był nietrzeźwy – wylicza mł. asp.Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

W ciągu pięciu dni, w naszym regionie zdarzyło się 8 kolizji i dwa wypadki. Do pierwszego doszło w sobotę, około godz. 10.00. 36-letnia mieszkanka Świdnika wjechała samochodem na zamkniętą z powodu odbywającego się targu drogę. Nie zważając na wzmożony ruch pieszych, kontynuowała jazdę.

– W soboty, między godz. 6.00 a 13.00 na ulicy Targowej obowiązuje znak drogowy B-1, który zakazuje ruchu pojazdów. W tym czasie, to miejsce zmienia się w trakt dla pieszych, a po obu stronach ulicy rozstawione są stragany. Kierująca subaru, ignorując przepisy, próbowała przejechać między tłumem. W pewnym momencie najechała na kobietę idącą z wózkiem. Na szczęście skończyło się na niegroźnych otarciach – relacjonuje E. Domaradzka.

36-latka odjechała z miejsca zdarzenia, jednak policjanci szybko ustalili, kto kierował autem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa. Tłumaczyła, że chciała przejechać tą drogą, ponieważ inne były zablokowane ze względu na odbywające się biegi. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzień później, około godz. 21.00, tym razem na obwodnicy Piask.

– Z nieznanych przyczyn 58-letnia kobieta kierująca Toyotą zjechała na lewy pas, po którym poruszała się 23-latka prowadząca Volvo. W wyniku manewru, auto 23-latki zderzyło się z Toyotą, wytrącając ją z toru jazdy. Samochód zjechał na pobocze i uderzył w trawiastą skarpę. Siła uderzenia wyrzuciła kobietę z auta. Jak się okazało, nie zapięła pasów bezpieczeństwa – mówi E. Domaradzka.

Kierrująca, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Drugiej nic się nie stało. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Last modified: 29 czerwca 2020