Niebezpiecznie na drogach

Autor: |

fot. Czytelnik

fot. Czytelnik

Padające na zmianę deszcz ze śniegiem utrudniają poruszanie się po drogach. Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i wzmożoną czujność. Tylko wczoraj na terenie Świdnika potrącono dwie osoby.

W czwartek, około godziny 16.00 do niebezpiecznego wypadku doszło na wysokości przystanku autobusowego obok galerii „Venus”. Kierujący fordem potrącił przechodzącą przez przejście 71-letnią mieszkankę Świdnika. Kobieta z obrażeniami ciała, została przetransportowana do szpitala. Jak podaje oficer prasowy komendy, 49-letni kierowca nie posiadał dowodu rejestracyjnego, który zatrzymano mu za brak badań technicznych. Policjanci odebrali mu uprawnienia do kierowania pojazdem.

Do kolejnego zdarzenia doszło zaledwie godzinę później na alei Lotników Polskich. Jadący samochodem marki Mercedes, 24-latek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Jak informuje policja, 68-latkę przewieziono do szpitala, natomiast mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego zatrzymano prawo jazdy.

– W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi. Trwają ustalenia, co się wydarzyło i po czyjej stronie leży wina. Duże znaczenie miała na pewno wczorajsza pogoda. Padający deszcz i śnieg sprawił, że na drogach było ślisko, a widoczność utrudniona. Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności – mówi Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Last modified: 1 lutego 2021