Nie połamały języka

Autor: |

Fot. SP nr 7, II LO / Facebook

Angielskie łamacze językowe nie są straszne świdnickim uczniom. Udowodniły to wychowanki II Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 7, które wzięły udział w Konkursie Wymowy Angielskiej. Jego organizatorem była Katedra Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie.

Uczestnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach: dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich zadaniem było przeczytanie tekstu, zawierającego pułapki związane z angielską wymową. Podjęły się go również świdniczanki: Aleksandra Giza z „Baczka” oraz Nikola Dragan z „Siódemki”.

Aleksandra to uczennica III klasy, a jej opiekunem jest Jadwiga Kopniak, nauczyciel języka angielskiego. Umiejętności świdniczanki ocenili: dr Marta Chodkiewicz, mgr Beata Marczyńska-Fedorowicz, dr Marcin Mizak oraz dr Agnieszka Potyrańska. Jury przyznało jej wyróżnienie.

– To nie jest pierwszy sukces Oli w konkursach języka angielskiego. Od drugiej klasy uczestniczy w zajęciach, w ramach indywidualnego programu nauczania. Jest również stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego – czytamy na Facebooku szkoły.

Sukces w konkursie osiągnęła również uczennica SP nr 7. Nikola Dragan spróbowała sił w kategorii dla szkół podstawowych. Za przeczytanie tekstu jury przyznało jej tytuł laureatki.

– Mimo że Nikola chodzi dopiero do piątej klasy, pokonała konkurencję z lubelskich szkół i zajęła 2. miejsce. Aby rozwijać swoje umiejętności, Nikola uczęszcza na zajęcia rozwijające do Moniki Śniegockiej – czytamy na stronie placówki.

Filmik z konkursowym zadaniem uczennicy z „Siódemki” jest dostępny na profilu szkoły, na Facebooku.

Last modified: 15 grudnia 2020