Nic nie zaszkodzi inwestycji

Autor: |

W ubiegłym tygodniu, media obiegła informacja o upadłości jednej z firm zaangażowanych w budowę lotniska w Świdniku. Władze Portu uspokajają – nie będzie z tego powodu żadnych opóźnień.

– Pogłoski o “śmierci” Wakozu są lekko przesadzone. Poza tym sprawa zaczęła się już w lutym. – tak sprawę firmy z Luzina komentuje Piotr Jankowski.

Firma Wakoz, która jest jednym z wykonawców Portu Lotniczego Lublin złożyła w sądzie wniosek o upadłość. Zdecydowana większość prac realizowanych przez Wakoz została już wykonana, do ukończenia pozostało około 15% zaplanowanych robót m.in. rozłożenie humusu oraz zasianie trawy.

Władze Portu Lotniczego Lublin o problemach finansowych firmy Wakoz wiedziały już wcześniej.

Pod koniec marca PLL otrzymał informacje o sadowym połączeniu się firmy Wakoz sp. z o.o z inną mutacją Wakoz Beton sp z o.o poprzez zawiązanie nowej spółki Wakoz Budownictwo S.A. Zgodnie z przepisami Kodeksu Spółek Handlowych, spółka wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki połączonych jednostek.

Władze PLL są przygotowane na każde rozwiązanie. – Ta sprawa nie zakłóca procesu naszej inwestycji i nie ma zagrożenia dla terminu jej zakończenia. – ucina spekulacje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Last modified: 30 czerwca 2020