Nauka po europejsku

Autor: |

Licealiści z “Bronka” wyruszyli w podróż po krajach tzw. starej Unii Europejskiej. W ciągu kilku godzin dowiedzieli się najciekawszych rzeczy o państwach UE.

Zwiedzili ich najpiękniejsze zabytki i poznali regionalne przysmaki. Wszystko za sprawą prezentacji, jakie przygotowali w ramach Eurolicealiady.

Uczniowie postarali się, by wirtualna wyprawa wypadła jak najbardziej realnie. W sali gimnastycznej rozchodził się więc zapach wiedeńskiego sernika, francuskich croissantów, polskiego chleba oraz holenderskich tulipanów. Na stołach znalazły się też pyszne sałatki i soki z cytrusów. Niektóre z drużyn przebrane były w narodowe stroje prezentowanych państw. Tak urozmaicony sposób przekazu pozwolił przyswoić uczniom więcej wiadomości na tematy unijne i na pewno zachęcił do zainteresowania się historią, geografią i kulturą omawianych krajów.

W Eurolicealiadzie nie miał sobie równych zespół “Belgii”, czyli Katarzyna LeszczyńskaMartyna SolpaBartek Hermanowski i Paweł Drążek. Tuż za nimi uplasował się zespół “Hiszpanii” w składzie: Wojtek Basiuk,Igor NowickiWeronika Górska i Artur Derek. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast zespół “Francji” – Monika KowalczykKarolina Wróbel Ania Żołnierek.

W ramach Dnia Europejskiego odbył się także, szósty już, Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, w którym wzięli udział gimnazjaliści. Wygrał go Marek Wawrzyszko z Gimnazjum nr 3 w Świdniku. Drugie miejsce przypadło Paulinie Król, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Świdniku, trzecie zaś Annie Milczarek z Zespołu Szkół w Kalinówce.

Honorowy patronat nad imprezą objęła europosłanka Lena Kolarska – Bobińska, Komisja Europejska oraz starosta powiatu świdnickiego Mirosław Król.

Last modified: 2 lipca 2020