• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
czwartek, 20 luty 2020 15:21

Własne „M” zawsze w cenie

Napisane przez 

/ REKLAMA /

W życiu człowieka czasem następuje moment, że musi pomyśleć o własnym miejscu do zamieszkania. Można oczywiście je wynająć, ale można także je nabyć i zamieszkać w nim na zawsze. Zwłaszcza ta druga opcja jest kusząca - często wiąże się z założeniem rodziny oraz ogólną stabilizacją sytuacji życiowej. Oczywiście nie jest to łatwa decyzja i wymaga starannych przygotowań. Powinna być dobrze przemyślana tak, aby ewentualne zobowiązania w przyszłości nas nie przerosły.

1. Kredyt mieszkaniowy pilnie poszukiwany

2. Drobne różnice - jeden cel

3. Idziemy po kredyt

4. Cel jest blisko

Kredyt mieszkaniowy pilnie poszukiwany

Wyszukiwarki internetowe będą nas bombardować hasłami w stylu - porównamy i znajdziemy najtańszy kredyt mieszkaniowy. sprawdź nas! Czy można im zaufać? Jak najbardziej, ale dokładnie czytajmy poszczególne oferty, które dla nas zestawiają. W poszukiwaniu odpowiedniego kredytu mieszkaniowego warto zajrzeć do zasobów internetowych, by porównać dostępne na rynku propozycje. Jest ich całe multum i na pewno wcześniej czy później znajdziemy propozycję pożyczki mieszkaniowej, która nas usatysfakcjonuje. Oczywiście nie jest tak, że uzyskanie jej jest rzeczą bajecznie prostą. Procedury są coraz bardziej wymagające, także wkład własny wzrósł jakiś czas temu, by bardziej zabezpieczać kredyty mieszkaniowe.

Drobne różnice - jeden cel

Często w życiu codziennym zamiennie używamy słów kredyt hipoteczny a mieszkaniowy. Nie jest to błąd, ale są pomiędzy nimi pewne różnice - otóż kredyt mieszkaniowy obejmuje zakup mieszkania, garażu, domu na działce letniskowej, podczas gdy kredyt hipoteczny jest pojęciem zdecydowanie szerszym i oprócz wyżej wymienionych celów, można go także przeznaczyć na zakup działki budowlanej, budowę domu lub mieszkania od podstaw albo budowę lokalu do wynajęcia. Tak czy inaczej - bez pożyczki raczej się nie obejdzie, gdyż mało kogo stać obecnie na zakup mieszkania lub domu za gotówkę.

Idziemy po kredyt

Aby uzyskać kredyt mieszkaniowy trzeba będzie najpierw ustalić, jaką zdolność kredytową posiada potencjalny kredytobiorca czy kredytobiorczyni. Bank na pewno sprawdzi rodzaj umowy, na jakiej jesteśmy zatrudnieni, prześledzi naszą dotychczasową historię kredytową, sprawdzi stan cywilny, a także zobowiązania, które na nas ciążą. W zależności od tych czynników ustali, jaką kwotę jest w stanie pożyczyć na zakup lub budowę naszego własnego mieszkania. Wymagany będzie oczywiście wkład własny, który obecnie wynosi od dziesięciu do dwudziestu procent wartości kupowanej nieruchomości. Jest on bezpośrednio wpłacany sprzedającemu nieruchomość, a nie bankowi. Na pozostałą kwotę bank udziela nam kredyt w określonej wysokości, który później spłacamy, wraz z odsetkami. Kredyty mieszkaniowe są udzielane na długi okres czasu, przeważnie od dziesięciu do trzydziestu lat. Po spłacie wszelkich zobowiązań i upływie tego czasu mieszkanie, dom, lub lokal użytkowy stają się naszą własnością.

Cel jest blisko

Otrzymanie kredytu wiąże się oczywiście z dostarczeniem odpowiednich dokumentów do banku. Dopiero po ich skompletowaniu oraz wypełnieniu określonych procedur otrzymamy kredyt mieszkaniowy. Pozwoli on nam się cieszyć wybranym przez nas lokalem o wiele szybciej, niżbyśmy mieli odkładać pieniądze sami, z naszych zarobków. Obecnie udzielane kredyty mieszkaniowe są oprocentowane dość nisko, bo w granicach 3-4,5% RRSO. Co nie zmienia faktu, że nie wszystkich na nie stać. Warto jednak starać się, by wreszcie zamieszkać w wymarzonym mieszkaniu.

Najczęściej czytane