• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
niedziela, 12 styczeń 2020 08:20

Gramy z Orkiestrą! (relacja)

Napisała 

Informacje na bieżąco, galeria zdjęć i filmy. Zapraszamy serdecznie na relację z 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świdnicki finał odbywa się w Centrum Kultury, przy al. Lotników Polskich 24.


23.35 Chwilę to trwało, ale mamy ostateczne wyniki. Zebraliśmy 92 187,27 zł! Jesteście wielcy! Dobrej nocy.

21.50 Mijają kolejne minuty, a liczenie nie ustaje! W tej chwili na koncie świdnickiej Orkiestry jest już 83 449 zł! Podczas 27. finału zebraliśmy 84 264 zł, czyli zaledwie o 815 zł więcej. Do pobicia ubiegłorocznego rekordu brakuje już bardzo niewiele. Trzymajcie kciuki, żeby się udało!

21.40 Na ten moment mamy 78 287 zł.

21.30 I jeszcze raz na miły koniec wieczoru - Maciejowa Kapela. Czekamy też na ostateczny wynik tegorocznej zbiórki. Ciekawe, czy uda się pobić zeszłoroczny rekord.

20.58 Na chwilę przed 21.00 mamy 71 836 zł!

20.45 A na finał Orkiestry w Świdniku zagra Maciejowa Kapela :)

20.40 Mamy dla was zdjęcia z koncertu The Backstage, a przy okazji dajemy znać, że zbiórka cały czas rośnie. Mamy już 63 430 zł!

20.11 The Backstage już na scenie!

20.00 Koncert SO3 trwa w najlepsze, a w międzyczasie na liczniku pojawiła się nowa kwota. Na koncie świdnickiej orkiestry jest już 35 377 zł!

19.40 Po spotkaniu z folklorem, pora na odrobinę rock'a. Scenę przejął zespół SO3, czyli Katarzyna Siarka (śpiew), Rysiek Bereza (gitara), Darek Czyż (bass), Paweł Kowalczyk (perkusja). Kapela gra przede wszystkim muzykę własną, ale też utwory znanych artystów, często w zmienionej aranżacji.


 

19.35 A w trakcie koncertu krótka przerwa na małą aukcję. Zespół przekazał Orkiestrze kubek, który wylicytowano za 120 zł. 

19.30 BeFolk już na scenie :)

18.55 Przed ostatnie minuty licytacje, a już za moment zagra dla nas BeFolk!

18.35 Do końca aukcji pozostało już tylko kilkanaście minut. Równo o godz. 19.00 startuje ostatni blok dzisiejszego finału. Na scenie wystąpi, między innymi The Backstage. W maju ubiegłego roku kapela wydała debiutancki album „White Noice”. Niedawno wygrała też Przegląd Muzyki Różnej „Staś”. Czego możemy się po niej spodziewać? Dużej dawki dobrego rock'a. Zanim jednak Mateusz, Jakub, Michał i drugi Michał zagrają dla świdnickiej publiczności, przypomnijmy sobie ich ubiegłoroczny koncert.


18.25 Kolejny przedmiot znalazł nowego właściciela! Piłka z podpisami siatkarzy MKS Avia została wylicytowana za 200 zł.

18.15 Znowu zmiana na liczniku! Świdnik zebrał już 23 419 zł!

17.50 Na koncie świdnickiego sztabu jest już 17 188 zł!

17.30 Tak licytujecie:

17.10 Koniec licytacji złotego serduszka. W tym roku, za 1200 zł, zdobył je pan Bartosz.

17.00 Na fanpagu MOK w Świdniku możecie śledzić aukcję na żywo. Klikajcie w TEN LINK.

16.55 Kolejne przedmioty znajdują nowych właścicieli. Do jednego z mieszkańców powędrował właśnie zegar z grafiką WOŚP, który udało się wylicytować za 220 zł. Wkrótce też ktoś zafunduje sobie tatuaż. Bon na jego zrobienie zgarnięto za 320 zł. Rozpoczyna się licytacja złotego serduszka.

16.45 Wycieczkę udało się wygrać za 160 zł. Szybko zgarnięto też voucher do Park Avia, książkę od Urzędu Miasta, maskotkę-słonika od Starostwa Powiatowego, siedzisko z logo WOŚP oraz tort ufundowany przez piekarnię Oskroba.

16.30 Licytacja czas, start! Jako pierwsza licytowana jest wycieczka do sejmu RM na zaproszenie wiceministra Artura Sobonia.

16.15 Już tylko 15 minut dzieli nas od licytacji głównej. Zaczynamy o godz. 16.30!

16.10 Próbowaliście kiedyś jeździć na wrotkach? Jeśli nie, macie szansę nauczyć się podczas świdnickiego finału. W sali HBO, na pierwszy piętrze czekają kaski, wrotki oraz instruktor. Chodźcie spróbować!

16.06 Na orkiestrowym liczniku w Świdniku wybiło właśnie 9887 zł!

16.05 W przerwach między pokazami - licytujemy. Czy znajdzie się chętna pani na nową torbę? A może ktoś zechce ją sprezentować mamie albo siostrze?

16.00 Teraz pora na Zespół Tańca Nowoczesnego FUX.

15.50 LKSW Dan pokazał co potrafi.

15.20 W tym roku gramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Środki, które uda się zebrać podczas finału, zostaną przeznaczone na potrzebne szpitalom urządzenia. Wszystko po to, by lekarze mogli lepiej opiekować się maluszkami. Wiecie, że z orkiestrowej pomocy korzysta także szpital w Świdniku? W ciągu ostatnich lat fundacja zakupiła dla placówki, między innymi inkubatory, urządzenia do badania słuchu, monitor nieinwazyjny, glukometr, pulsoksymetr, aparat EKG, pompy strzykawkowe, leżanki i wiele, wiele więcej. Łącznie świdnicki szpital otrzymał sprzęt o wartości 757 795,64 zł!

(fot. WOŚP)

15.00 Pora na coś dla sympatyków wysiłku fizycznego. Zaczynamy blok sportowy. Pokaz otwierają dzieci i młodzież uczęszczające do LKSW Dan.

14.55 Na naszym liczniku pojawiło się właśnie 2583 zł, a puszki wciąż napływają.

14.50 Do Centrum Kultury powoli wracają pierwsi wolontariusze. MBank, który gra w tym roku razem z nami, zaczął już zliczać pieniądze. Na ten moment do świdnickiego sztabu wróciło 10 puszek.

14.40 Jeszcze trochę zdjęć z dzisiejszych występów :)

14.25 Kolejne występy za nami. Już wkrótce zakończymy blok taneczny i rozpoczniemy sportowy. Podczas tej części imprezy zobaczymy wielu młodych i utalentowanych sportowców, ale nie tylko. Zanim to jednak nastąpi, przypominamy występ Zespołu Tańca Nowoczesnego Ambarass.

14.00 Kończy się kolejna tura WOŚP-owych licytacji. Za chwilę na scenie pojawi się zespół Fouette. Po nich kolej na Domino Jazz oraz ZTN Ambarass ze Spółdzielczego Domu Kultury. Ciekawi jesteście co nam zaprezentują?

13.50 Zaglądając do Centrum Kultury, koniecznie odwiedźcie kącik z animacjami dla najmłodszych. Pod okiem instruktorów MOK powstają prawdziwe cuda na drewnie. Dzieci mają też okazję pobawić się na dmuchanym placu oraz nieco zaszaleć, malując buzie i włosy. 

13.40 A tak prezentowały się Seniority.

13.30 Grupa Taneczna Flow porwała do tańca Roberta Besztaka!

13.20 To był naprawdę dobry występ!

13.10 Do występu szykują się Jazz, Grupa Taneczna Flow oraz Seniority.

13.05 Życzymy Wam, żebyście też mieli tyle pozytywnej energii, ile mają w sobie OleBabki. Do grupy dołączyli wyjątkowi goście - wolontariusze oraz prowadzący dzisiejszą imprezę. Układ był trudny, ale dali radę :)

13.00 Poskaczemy trochę z grupami Zumba i Zumba Family? ;)

12.50 Pora na kolejną licytację. Jeśli ktoś chce zabrać ze sobą do domu cząstkę twórczości „Leszczyniacy”, ma ku temu okazję. Zespół przekazał na aukcję płytę, kubek oraz bombkę. 

12.30 Taniec nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Podobnie, jak w poprzednim roku, do naszej orkiestrowej paczki dołączył Zespół Tańca Współczesnego Flex i Flex mini.

12.25 Tych, którzy zamiast występów woleliby sprawdzić się za kółkiem informujemy, że dziś w Centrum Kultury jest taka możliwość. Jak poradzicie sobie z prowadzeniem takiego auta? ;)

12.10 Mówi się, że folklor mają we krwi. Na scenie są już „Leszczyniacy”. Zespół prowadzony przez Beatę i Lecha Leszczyńskich wykształcił już kilka pokoleń świdniczan. 

11.45 Pod sceną trwa zażarta walka. Świdniczanie licytują już przedmioty. Na pierwszy ogień idą koszulki z serduszkiem Orkiestry, które jak zwykle cieszą się dużym powodzeniem. Wśród gadżetów, o które będzie dziś można zawalczyć podczas aukcji nie brakuje też podarunków przekazanych przez firmy oraz artystów ze Świdnika. Licytującym serdecznie dziękujemy za wsparcie i ogromne serca, a darczyńcom za pomoc w organizacji aukcji. 

11.20 Dzieci z Mania Śpiewania przygotowali dla nas kilka piosenek, w tym przebój Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa”. Kto z Was pamięta tę piosenkę ze swojego dzieciństwa? ;)

11.30 Na scenę Centrum Kultury wkracza muzyka. Za chwilę zaśpiewają dla nas uczestnicy zajęć Mania Śpiewania. Po nich nastąpi czas na licytację, a dokładnie w południe zobaczymy Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”.

11.25 Może i to jeszcze maluchy, ale za to jak dobrze czują się na scenie!:

11.00 Do występu szykuje się Teatr Tańca Topaz oraz Topaz Mini.

10.55 Pierwszy występ za nami. Na scenie króluje właśnie Świdnicki Zespół Baletowy, tym razem pod czujnym okiem Joanny Dudek. A zaraz po nich pierwsza licytacja. Tradycyjnie prowadzi ją Robert Besztak.

10.30 Finał WOŚP w Świdniku to nie tylko występy artystyczne, ale także licytacje oraz zabawy dla dzieci i młodzieży. W tym roku świdnicki sztab przygotował też loterię fantową. Wystarczy wrzucić do puszki datek, zakręcić kołem i... zgarnąć nagrodę. Każdy los wygrywa :)

10.15 Spektakl już trwa, a tancerze ze Świdnickiego Zespołu Baletowego świetnie sobie radzą. Zobaczcie sami:

10.10 Jedni wycinają serduszka i szykują się do kwestowania, a drudzy już działają. Do puszek trafiają już pierwsze pieniądze. Przypominamy, że WOŚP gra dziś nie tylko w Polsce, ale też zagranicą. Na rzecz 28. finału udało się już zebrać ponad 13 milionów złotych!

 

 

9.40 Zanim opublikujemy pierwsze zdjęcia w występu, zachęcamy Was do pokazania, że wspieracie Orkiestrę w naszym mieście. Na fanpagu WOŚP Świdnik, na Facebooku dostępna jest specjalna nakładka pozwalająca zmienić Wasze zdjęcie profilowe. My już z niej skorzystaliśmy. Pokażmy, że dziś gramy razem.

(kliknij, aby pobrać nakładkę)

9.30 ...i zaczynamy! Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się Świdnicki Zespół Baletowy, który pod okiem instruktorki Beaty Kamińskiej przygotował w tym roku spektakl taneczny „Śpiąca Królewna”. To premierowe wykonanie, więc trzymajcie kciuki za młodych tancerzy :)

09.00 Do rozpoczęcia finału zostało już tylko pół godziny. Sztab już w pełnej gotowości.

Wolontariusze od godz. 7.00 odbierają identyfikatory oraz puszki. W tym roku, na ulicach naszego miasta spotkacie 125 młodych ludzi, którzy postanowili wspomóc szczytny cel. Przypominamy, że w tym roku Orkiestra zbiera środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

08.40 Dziś rusza 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem wydarzeń w naszym mieście jest Miejski Ośrodek Kultury. Startujemy o godz. 9.30. Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowy program imprezy:

PROGRAM:

9.30-15.00 BLOK TANECZNY (sala widowiskowa)

Świdnicki Zespół Baletowy, Teatr Tańca Topaz i Topaz Mini, Mania Śpiewania, ZTL Leszczyniacy, ZTW Flex i Flex mini, Zumba i Zumba Family, OleBabki, Grupa Taneczna Jazz, Grupa Taneczna Flow, Seniority, Zespół FOUETTE, Domino Jazz, ZTN Ambarass, licytacje

15.00-16.30 BLOK SPORTOWY

Artakrobatyka, Taekwondo, Lubelska Federacja Karate, ZTN FUX, licytacje

16.30-19.00 Licytacja Główna

19.00-20.30 BLOK MUZYCZNY

BeFolk, SO3, The Backstage

Imprezy towarzyszące: malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, ceramika, animacje dla dzieci, malowanie włosów, rękodzieło (godz. 10.00-15.00), loteria fantowa, warsztaty wrotkarskie, okulary VR, zdalnie sterowane samochody, Regionalne Muzeum Cebularza, usługi kosmetyczne Jolique, warsztaty taneczne

 

Najczęściej czytane