• Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
sobota, 22 wrzesień 2018 10:11

Misja MED zakończona

Napisał 

Uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym z II Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli nowy rok szkolny finałową galą podsumowującą „Misję MED - odkrywaM, rozumiEm, Doświadczam”. Całoroczny projekt pod takim tytułem organizował Uniwersytet Medyczny w Lublinie, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów Klanza.

Świdniczanie znaleźli się w gronie 120 uczniów z 8 szkół zakwalifikowanych do projektu. Przez kilka miesięcy uczestniczyli w zajęciach z dyscyplin medycznych i farmaceutycznych, prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

- Poznali tajemnice chemii nieorganicznej, dowiedzieli się, co łączy chemię, biologię i nauki techniczne, odbyli wycieczkę po świecie …bakterii. Mieli też warsztaty z układu krwionośnego i narządu ruchu, spotkania w Pracowni Składu Ciała i laboratoriach. Zajęcia pozwoliły im na poszerzenie podstawy programowej z chemii, biologii i biofizyki, a także rozbudziły ich ciekawość, kreatywność i chęć pogłębiania wiedzy – wyjaśnia Beata Nowińska, nauczycielka chemii, koordynatorka projektu w II LO.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia było „Starcie Gladiatorów Wiedzy”. 6 i 7 września licealiści z „Baczyńskiego” godnie reprezentowali szkołę i miasto, a w finałowych rozgrywkach znaleźli się w czołówce.

- Na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Kalinowska, uczennica klasy IIB, która znalazła się wśród dziesięciu najlepszych finalistów z maksymalną liczbą punktów. Cieszy nas również wysoka ocena, jaką na zakończenie „Misji MED” wystawili naszej młodzieży pracownicy naukowi Uniwersytetu. Współpraca z Uniwersytetem Medycznym będzie kontynuowana. W tym roku czekają nas kolejne zajęcia, wykłady i wyzwania - dodaje B. Nowińska.

aw

Najczęściej czytane