• Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
wtorek, 11 wrzesień 2018 14:00

Żeromski po raz drugi

Napisała 

W sobotę, w muszli koncertowej przy MCUS, a dwa dni później w sali kameralnej MOK świdniczanie mogli posłuchać fragmentów najsłynniejszej powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Wszystko za sprawą siódmej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, w której nasze miasto wzięło udział już po raz kolejny.

Wtorkowe wydarzenie, na które zaproszono uczniów, zainaugurowała Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor II LO, która wprowadziła słuchaczy do lektury i opowiedziała o losach Cezarego Baryki. Fragmenty jednego z najsłynniejszych dzieł S. Żeromskiego odczytali: burmistrz Waldemar Jakson, ks. Andrzej Krasowski, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła, Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO, Adam Żurek, dyrektor MOK, Janusz Wójtowicz, komendant SM, Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5, Aneta Jagieła, wicedyrektor I LO, Marcin Magier, asystent parlamentarny w biurze posła Artura Sobonia, podinspektor Sławomir Kwiatkowski, zastępca komendanta KPP oraz Mirosław Król, dyrektor II LO.

Nie zabrakło też quizu, podczas którego uczniowie wykazali się znajomością lektury, odpowiadając, m. in. na pytania o to, jak miała na imię ukochana Cezarego Baryki i z jakiego miasta pochodziła jego mama. Dla osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi przygotowano nagrody - własny egzemplarz „Przedwiośnia”. Zwieńczeniem akcji był koncert Łukasza Jemioły, w którego repertuarze znalazła się poezja śpiewana.

Organizatorami spotkania byli: Miejski Ośrodek Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz II Liceum Ogólnokształcące.

Najczęściej czytane