• Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 27 kwiecień 2018 15:06

Pożegnali szkołę (foto)

Napisała 

Trzecio- i czwartoklasiści szkół ponadgimnazjalnych po raz ostatni przekroczyli ich progi jako uczniowie. Dziś, w wielu placówkach odbyło się zakończenie roku. Przed tegorocznymi absolwentami najważniejszy egzamin w dotychczasowym życiu - matura. Wybraliśmy się do II Liceum Ogólnokształcącego, by zobaczyć jak licealiści pożegnali ukochaną szkołę.

Nim jednak rozpoczęła się uroczystość, społeczność szkolna wraz z zastępcą nadleśniczego z Nadleśnictwa Świdnik, Rafałem Cieślikiem, posadziła dąb, który placówka otrzymała z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- To drzewo będzie rosło wraz z uczniami, którzy się teraz tu uczą i następnymi pokoleniami. Cieszę się, że świadkami jego posadzenia byli tegoroczni maturzyści - mówiła Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor ZSO nr 1.

- Wiele szkół podchodzi do tej inicjatywy z chęcią i zaangażowaniem. To gwarancja, że młodzież, która dziś stąd odchodzi, gdy wróci po kilku latach i zobaczy to drzewo, będzie czuć dumę. Przypomni sobie też wiele ciepłych chwil, które w szkole przeżyła. Dąb będzie pamiątką, którą po sobie zostawia - dodał Rafał Cieślak.

Pierwszą część wydarzenia zamknęła akademia z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 maja, którą przygotowali uczniowie z klasy 2 c.

Następnie przyszedł czas na rozdanie upragnionych świadectw ukończenia szkoły. Najwyższe lokaty zajęła trójka licealistów - Aleksandra Sobczak ze średnią 5,17, Karolina Junak ze średnią 5,11 oraz Konrad Pucek ze średnią 5,06.  Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymało dwunastu trzecioklasistów.

- Życzę Wam pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, mądrego i odpowiedzialnego życia oraz wszelkiej pomyślności. A gdyby coś po drodze nie wyszło, bo może się tak zdarzyć, to patrząc na historię Polaków próbujcie po raz kolejny realizować swoje życiowe plany. Będzie to sukces tak samo duży, jak sukces narodu polskiego, który miał miejsce 100 lat temu. Wszystkiego najlepszego - mówił Ryszard Borowiec, dyrektor ZSO nr 1.

Podziękowania dyrekcji, kadrze nauczycielskiej oraz rodzicom, za wkład w edukację licealistów, złożył burmistrz Waldemar Jakson. Zaś uczniom życzył:

- Chciałbym, żeby ta matura otworzyła Wam wiele drzwi. Pamiętajcie też, że to pierwszy schodek do dalszej edukacji. Życzę Wam, aby ta matura poszerzyła Wasze horyzonty, by Bóg zawsze był z Wami, a ciągłe kształcenie przyniosło Wam szczęście w życiu.

Po licznych podziękowaniach, gratulacjach i życzeniach sukcesów, przyszła pora na część artystyczną, przygotowaną przez klasę 2 a. Tradycyjnie, licealiści przygotowali starszym kolegom film pokazujący ich życie w szkole. Nie zabrakło też rozdania Krzysztofów. Wyjątkowe nagrody wręczono absolwentom, którzy w ciągu trzech lat wyróżnili się niezwykłym stylem, silnym głosem, umiejętnością prowadzenia samochodu czy wspaniałymi przemowami. Statuetki trafiły też w ręce najlepszych wychowawczyń.

Zwieńczeniem uroczystości było podziękowanie Ryszardowi Borowcowi, który po raz ostatni wręczył maturzystom z „Baczyńskiego” świadectwa dojrzałości, za 25 lat kierowania liceum.

Najczęściej czytane